Jaki kredyt firmowy można dostać w Banku Pekao?

Opublikowano: 13 Gru 2023 Agnieszka Kłak 13 min. czytania

Kategoria: Kredyty dla firm

Oferta kredytów dla firm w Banku Pekao SA już na pierwszy rzut oka wydaje się być bardzo atrakcyjna, co już docenił niejeden przedsiębiorca. Zasady gry na rynku nieraz bywają bezwzględne, a jeśli do tego pojawia się zła koniunktura albo kryzys, to bez zwrócenia się do instytucji finansowej o pomoc właściciel firmy może popaść w takie kłopoty, że na horyzoncie może mu zamajaczyć nawet widmo upadłości. Wprawdzie banków udzielających finansowania na poczet prowadzenia działalności nie brakuje, jednak warto przyjrzeć się szczególnej propozycji, jaką dla swoich klientów firmowych przygotował Bank Pekao.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • jakie produkty finansowe dla firm są dostępne w Banku Pekao,
 • czy masz szansę otrzymać zobowiązanie,
 • co należy zrobić, aby otrzymać kredyt firmowy.
kredyt firmowy bank pekao

Kredyt firmowy w Banku Pekao SA - co trzeba wiedzieć?

Będąc przedsiębiorcą w różnych sytuacjach klient sięga po kredyt gotówkowy albo kredyt hipoteczny. Oczywiście szuka wówczas produktów, które nie są skierowane do osób fizycznych, czyli klientów indywidualnych, ale tych, które dedykowane są osobom prawnym, czyli klientom firmowym. Niezależnie od tego, czy posiadasz jednoosobową działalność gospodarczą, czy jesteś prezesem albo współwłaścicielem spółki możesz skorzystać z finansowania bankowego w celu realizacji rozmaitych planów, ale też w radzeniu sobie z kłopotami w zachowaniu płynności finansowej.

Starczy powiedzieć, że Bank Pekao SA, który współpracuje z platformą wnioskomat.com przewiduje różnorakie rozwiązania dla swoich klientów firmowych. Instytucja jest otwarta na różne potrzeby. Masz przejściowy problem z aktualnymi płatnościami w firmie? Czujesz na plecach oddech konkurencji i chcesz unowocześnić przedsiębiorstwo? A może planujesz poszerzenie działalności i w związku z tym planujesz otwarcie nowej siedziby, oddziału, gabinetu czy placówki? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedzi w kredytach firmowych z banku Pekao. 

Warto także dodać, że jeśli przedsiębiorca jest klientem Banku Pekao, a więc zdecydował się założyć Konto Przekorzystne Biznes, to w jego zasięgu leży atrakcyjny bonus. Otóż, jeśli zaciągnie on kredyt dla firm w Pekao, to może liczyć na premię finansową, nawet do 300 zł. Poza tym dostępne są także inne promocje, np. brak opłat za prowadzenie rachunku czy korzystanie z karty kredytowej. 

Jakie kredyty dla firm znajdziemy w Banku Pekao?

Jak już zdążyliśmy wspomnieć oferta kredytowa dla firm w Banku Pekao SA jest naprawdę bardzo szeroka. Wobec tego każdy przedsiębiorca - zarówno ten mały, jak i większy - znajdzie coś dla siebie. Kluczowe w poszukiwaniu optymalnego rozwiązania jest sprecyzowanie swoich potrzeb, gdyż każdy rodzaj pożyczki odpowiada na innego typu pytania finansowe. Postaraliśmy się pokrótce opisać każdy z tych licznych produktów.

Finansowanie dla firm online

Bardzo wygodny kredyt, który można zaciągnąć bez wychodzenia z domu, składając wniosek kredytowy online. Można uzyskać nawet do 300 000 zł na okres od 1 roku do 5 lat. Bank podejmuje decyzję bardzo szybko - od razu po analizie dostarczonych przez klienta dokumentów zapada decyzja kredytowa. Produkt jest dostępny dla firm, które są spółkami (rożne rodzaje spółek) i działają na rynku od co najmniej 1,5 roku.

Specjalizacja sektorowa

Jest to bardzo szeroka usługa świadczona przez Bank Pekao SA. Obejmuje ona m.in:

 • analizy sektorowe,
 • finansowanie przedsięwzięć strategicznych,
 • doradzanie w procesach konsolidacji dotychczasowych zobowiązań,
 • przygotowywanie zaplecza merytorycznego - targi, konferencje, webinary, kongresy, itp.,
 • faktoring i leasing.

Tę usługę polecamy w szczególności tym przedsiębiorcom, którzy planują realizację szeroko zakrojonych celów biznesowych w długiej perspektywie czasowej. 

Kredyt w rachunku bieżącym

Klasyka gatunku, po którą często i chętnie sięgają właściciele firm. Dzięki temu zobowiązaniu, możesz:

 • pozyskiwać środki finansowe w miarę potrzeb,
 • skorzystać z odnowienia limitu,
 • sfinansować wszelkie bieżące wydatki,
 • lepiej kontrolować bieżące wydatki,
 • zyskać dodatkowy argument w negocjacji z dostawcami.

Bardzo dobrze ten kredyt sprawdza się, kiedy firma przechodzi przez przejściowe problemy finansowe. 

Kredyt w rachunku bieżącym oparty o WIRON 1M Stopa Składana

Ten kredyt także służy finansowaniu wszelkich bieżących wydatków przedsiębiorstwa i ma charakter odnawialny. Dlaczego więc został wyszczególniony w ofercie? Chodzi tutaj właśnie o stopę składaną WIRON 1M. To na podstawie właśnie tego wskaźnika Bank Pekao SA ustalił oprocentowanie zobowiązania. W efekcie jest ono niższe, niż w przypadku produktów oprocentowanych na bazie wskaźnika WIBOR, a co za tym idzie - koszty są mniejsze. Produkt jest skierowany zarówno do małych, jak i średnich oraz dużych firm.

Odnawialny kredyt obrotowy

W przypadku tego zobowiązania klient może nie tylko sfinansować bieżącą działalność. Bank Pekao umożliwia przedsiębiorcy korzystanie z kredytu w taki sposób, gdy jest to konieczne, np. wtedy, kiedy kontrahenci zalegaliby z płatnościami faktur VAT. Ponadto klient może w elastyczny sposób dokonywać spłaty tego kredytu wówczas, gdy na jego konto wpłynie należność za faktury od kontrahentów. 

Nieodnawialny kredyt obrotowy

Kredyt obrotowy z Banku Pekao SA, który nie ma charakteru odnawialnego udzielny jest najczęściej wtedy, kiedy przedsiębiorca musi ponieść jednorazowo spore nakłady. Może to wynikać np. z konieczności natychmiastowego uregulowania zobowiązania, które wynikło z działalności. Produkt z banku Pekao pozwala sfinansować taką potrzebę, a ponadto przedsiębiorca może wybrać długi okres kredytowania. 

Kredyt inwestycyjny

Kredyt inwestycyjny z Banku Pekao charakteryzuje się w sposób następujący:

 • finansowanie budowy,
 • zakup albo modernizacja środku trwałego,
 • niski wkład własny,
 • możliwość wypłaty kredytu jednorazowo albo w transzach.

To zobowiązanie może w realny sposób pomóc w rozwoju firmy na szeroką skalę. 

Wielocelowy limit kredytowy

Wspominaliśmy już o różnego rodzaju kredytach w rachunku z banku Pekao. Te wszystkie zobowiązania, a nawet więcej (gwarancje, akredytywy) klient może uzyskać decydując się na wielocelowy limit kredytowy. Z tego produktu na pewno najbardziej skorzystają ci przedsiębiorcy, którzy cenią sobie natychmiastowy i bezproblemowy dostęp do dodatkowej gotówki. Warto dodać, że w ramach tej linii kredytowej można skorzystać z finansowania w walutach innych niż polski złoty. 

Pożyczka hipoteczna

Finansowanie działalności niejedno ma imię, a jednym z nich jest pożyczka hipoteczna. Bardzo dużym plusem tego produktu jest fakt, że cel finansowania, jaki wybierze sobie przedsiębiorca jest całkowicie dowolny. Bank ustanawia zabezpieczenie hipoteczne na nieruchomości, należącej już do firmy, a następnie wypłaca środki. Długi, dogodny okres spłaty, możliwość kupna towarów i technologii, finansowania inwestycji, a nawet konsolidacji aktualnych długów powodują, że właściciele firm chętnie sięgają po tę właśnie pożyczkę. 

Pożyczka ekspresowa SMEX

Kolejnym produktem, gdzie cel finansowy jest dowolny będzie pożyczka ekspresowa SMEX. Charakteryzują ją:

 • spłata w ratach,
 • możliwość dywersyfikacji profilu działalności firmowej.
 • prosta analiza kwalifikatorów finansowych,
 • możliwość budowania stanów magazynowych.

Ponadto tą pożyczką przedsiębiorca może refinansować obecne kredyty lub pożyczki. 

Kredyt kasowy

Jest to produkt pomocny w sytuacji, kiedy firma przechodzi problemy z płynnością. Głównym celem finansowania jest bieżąca działalność. Kredyt kasowy pomaga zwłaszcza wtedy, kiedy kontrahenci zalegają z płatnościami. Produkt ma charakter nieodnawialny, nie można także przedłużyć okresu spłaty. 

Leasing dla małych i średnich firm

O leasingu w Banku Pekao SA można mówić, wymieniając najważniejsze cechy tego produktu:

 • szybkie finansowanie, nawet w ciągu 24 h,
 • możliwość zakupu samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych,
 • możliwość zakupu urządzeń i maszyn.

Gdyby tego było mało, to Bank Pekao proponuje także leasing sprzętu medycznego, a nawet nieruchomości. 

Faktoring

Faktoring jest rozwiązaniem alternatywnym dla kredytu, dzięki któremu przedsiębiorstwo może uniknąć problemów z płynnością, kiedy kontrahenci zalegają z płatnością za faktury. Wówczas faktor zapłaci przedsiębiorcy większą część faktury, a resztę po tym, jak kontrahent ureguluje należność, ale już na rzecz faktora. Choć usługa wiąże się z pewnymi opłatami (prowizją), to jednak dzięki niej przedsiębiorstwo otrzymuje pieniądze natychmiast i nie musi czekać.

Kto może otrzymać kredyt firmowy z Banku Pekao S.A.?

Kredyt firmowy z Banku Pekao SA jest dostępny dla przedsiębiorcy, który:

 • działa dostatecznie długo na rynku,
 • posiada zdolność kredytową,
 • ma pozytywną historię kredytową,
 • dostarczy wymagane przez bank dokumenty,
 • przejdzie pozytywnie proces wnioskowania o kredyt.

Warunki mogą być różne, w zależności od konkretnej oferty.

Jak uzyskać kredyt dla firmy z Banku Pekao?

Na platformie wnioskomat.com znajdziesz ofertę Banku Pekao. Wystarczy kliknąć opcję ZŁÓŻ WNIOSEK, aby przystąpić do wnioskowania o kredyt. W formularzu należy wpisać wszelkie niezbędne dane firmy - nazwę, adres, REGON lub NIP, a także wykazać, jakie firma co miesiąc osiąga dochody. Należy przedstawić dokumenty dochodowe oraz podatkowe. Należy także przejść przez procedurę weryfikacji tożsamości oraz wyrazić wszelkie zgody. Jeśli bank, po dokonaniu analizy wyrazi pozytywną decyzję, to wówczas umowa zostanie podpisana z wnioskodawcą. 

Kredyt firmowy w Banku Pekao - czy to się opłaca?

Zdecydowanie warto wziąć kredyt firmowy w Banku Pekao, jeśli wymaga tego sytuacja przedsiębiorstwa. Jak zdołaliśmy wykazać, ów bank posiada bardzo szeroki zakres finansowania, a jego produkty odpowiadają naprawdę rozmaitym potrzebom. Każda firma przechodzi czasami trudny okres. Każda firma, aby istnieć dalej na rynku i zwiększać swoją konkurencyjność musi się rozwijać. Czasem bez dodatkowego finansowania nie będzie to możliwe. Dlatego też warto zaczerpnąć dodatkową kwotę pieniędzy z Banku Pekao. 

Dodano: 13.12.2023

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top