Jakie kredyty hipoteczne oferuje Santander Bank Polska?

Opublikowano: 20 Sty 2024 Agnieszka Kłak 10 min. czytania

Kategoria: Kredyty hipoteczne

Kredyt hipoteczny pozwala zrealizować marzenie o własnych czterech ścianach. Niezależnie od tego, czy klient chce zaspokoić swoje własne potrzeby mieszkaniowe, czy planuje nabyć nieruchomość, by ta stała się rodzinnym, przytulnym gniazdkiem, to marzenie często nie może zostać spełnione, jeśli nie sięgniemy po dodatkowe środki z banku. Fakt faktem - jest to inwestycja długotrwała i opiewająca niebagatelne kwoty. Wobec tego kluczowy będzie wybór zaufanego kredytodawcy. Niewątpliwie jednym z wiodących liderów na rynku kredytów hipotecznych jest Santander Bank Polska i to właśnie ofercie tej instytucji się przyjrzymy.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • dlaczego warto zainteresować się kredytem hipotecznym w SBP,
 • ile można pożyczyć w ramach kredytu hipotecznego od banku Santander,
 • jakie inwestycje zrealizujesz za pomocą kredytu od banku Santander,
 • jakie masz szanse na kredyt hipoteczny od Santander Bank Polska,
 • w jaki sposób najlepiej starać się o kredyt z Santander BP.
kredyt hipoteczny santander bank polska

Kredyt hipoteczny w Santander BP - czy to dobra propozycja?

Jako redakcja wnioskomat.com najserdeczniej polecamy kredyt hipoteczny od banku Santander. Wynika to nie tylko z tego, że Santander Bank Polska jest naszym zaufanym partnerem. Wystarczy przyjrzeć się kilku faktom, by już na "dzień dobry" dostrzec, że mamy do czynienia z ciekawą propozycją. Należy pamiętać, że Santander BP to podmiot działający na polskim rynku finansowym, a jego marka jest już powszechnie rozpoznawalna. Stali klienci chętnie wracają po kolejne produkty, a oprócz tego przybywa nowych, zainteresowanych propozycją banku.

W dzisiejszych czasach konkurencja bywa bardzo trudna, zatem Santander Bank Polska stara się dopasowywać do aktualnych trendów. Jego kredyt hipoteczny wyróżnia się na tle pozostałych - tych z innych banków. Nie brakuje szczegółów kredytowych przemawiających na korzyść Santandera. Potrzeba bardzo mało kapitału startowego od klienta, praktycznie zerowe koszty dodatkowe oraz możliwość elastycznego wykorzystania nadwyżki finansowej z inwestycji sprawiają, że kredyt hipoteczny z banku Santander bardzo dobrze się sprzedaje. 

Jakie parametry charakteryzują kredyt hipoteczny w Santander Bank Polska?

Oferowany przez Santander Bank Polska kredyt hipoteczny charakteryzuje się następującymi parametrami:

 • kwota kredytu: od 100 000 zł do 10 000 000 zł,
 • okres kredytowania: do 30 lat,
 • minimalny wkład własny: 10%,
 • oprocentowanie stałe przez pierwszych 5 lat kredytowania,
 • raty równe lub malejące.

Wnioskodawca, który jest już klientem Santander Bank Polska może liczyć na korzystniejsze warunki kredytu. Również, jeśli zdecyduje się na wykup ubezpieczenia nieruchomości i ubezpieczenia na życie, jak też wykupi kartę kredytową skutecznie obniży prowizję do 0% oraz obniży RRSO. Wprawdzie minimalny wkład własny wynosi 10%, ale im będzie większy, tym również większa korzyść popłynie z tego dla klienta. Kontrast między dwoma różnymi ofertami kredytowymi najlepiej odzwierciedlą poniższe przykłady.

Przykład 1. Pani Wanda nie jest klientką Santander Bank Polska, ale myśli o umowie kredytowej z tą właśnie instytucją. Zamierza kupić nieruchomość za kwotę 500 000 zł. Jej wkład własny wyniesie 10% czyli 50 000 zł. W związku z tym pożyczy od banku Santander 450 000 zł. Interesujący ją okres kredytowania wynosi 30 lat. Pani Wanda nie ma założonego konta osobistego, nie wykupiła też karty kredytowej ani żadnego ubezpieczenia. W jej przypadku prowizja wyniesie 2%, natomiast całkowity koszt kredytu 907 569,41 zł, a miesięczna rata 3 705,30 zł. To przy ratach równych i z okresowo stałym oprocentowaniem.

Przykład 2. Pan Ryszard jest klientem banku Santander i posiada tutaj konto. On również chce kupić dom za 500 000 zł, ale wkładu własnego uiszcza 20%, czyli 100 000 zł. Pożycza więc z banku 400 000 zł, ale na okres krótszy niż zrobiła to Pani Wanda, czyli na 25 lat. Oprócz tego wykupuje kartę kredytową, ubezpieczenie na życie oraz ubezpieczenie nieruchomości. Przy ratach równych z okresowo stałym oprocentowaniem całkowity koszt kredytu wyniesie zaledwie 544 593,92 zł, zaś miesięczna rata 2 932,59 zł. Prowizja w tym przypadku wyniosła 0%.

Kto może wziąć kredyt hipoteczny w Santander Bank Polska?

Kredyt hipoteczny w Santander Bank Polska może wziąć każdy, to:

 • ukończył 18 rok życia,
 • ma pełną zdolność do czynności prawnych,
 • okaże ważny dowód osobisty,
 • mieszka na terenie RP,
 • będzie miał dostatecznie wysoką ocenę zdolności kredytowej,
 • wykaże się pozytywną historią w BIK-u.

Oczywiście, aby mieć szansę na uzyskanie pozytywnej historii kredytowej należy dostarczyć kompletną dokumentację. 

Jakie dokumenty należy przygotować do wzięcia kredytu w Santander Bank Polska?

Dokumentów do kredytu hipotecznego nie brakuje, więc na pierwszy rzut oka trudno jest się w tym połapać. Jakkolwiek bardzo pomocne może być podzielenie tej dokumentacji na poszczególne kategorie, co na pewno ułatwi jej gromadzenie:

 1. Dokumenty osobowe. Chodzi tu o dane osobowe stron transakcji nieruchomości. Musi więc to być dowód osobisty klienta oraz dane dewelopera albo właściciela domu bądź mieszkania. Jako klient musisz podać swoje imię i nazwisko, PESEL, adres zamieszkania, nr dowodu osobistego, a także dane kontaktowe, takie jak nr telefonu czy adres e-mail. 
 2. Dokumenty finansowe. Tutaj kluczowe dla banku będą Twoje zarobki. Przygotuj zaświadczenie od pracodawcy o otrzymywanym wynagrodzeniu. Ważna będzie także suma Twoich comiesięcznych wydatków, jak i liczba osób na utrzymaniu oraz łączna wysokość wszystkich rat zobowiązań, jeśli takowe spłacasz. Bank może poprosić Cię o przedstawienie PIT-u za ostatni rok podatkowy oraz o wyciąg z rachunku bankowego - o ile nie masz założonego, aktywnego konta w Santander BP.
 3. Dokumenty dotyczące nieruchomości. Należy przygotować umowę przedwstępną z deweloperem albo umowę kupna-sprzedaży nieruchomości. Bardzo istotny jest wypis z księgi wieczystej nieruchomości. Nie wolno też zapomnieć o wypisie z ewidencji gruntów. Kredytodawca będzie chciał ponadto obejrzeć operat szacunkowy. 

O pełną dokumentację zawsze warto pytać doradcy podatkowego, który od razu pomoże skompletować wszystko, co trzeba. Dzięki czemu można uniknąć sytuacji, kiedy to bank wzywa klienta do uzupełnienia brakujących dokumentów. 

Jak wziąć kredyt mieszkaniowy w Santander Bank Polska?

Wzięcie kredytu hipotecznego w Santander Bank Polska nie jest niczym trudnym. Wystarczy postępować krok po kroku:

 1. Wstępna analiza finansowa. Zdecyduj ile środków finansowych łącznie potrzebujesz na kupno nieruchomości. Następnie przeanalizuj swoje osobiste finanse, aby dowiedzieć się, ile kapitału możesz zgromadzić na poczet wkładu własnego. Zastanów się nad okresem kredytowania - to bardzo ważna decyzja, gdyż potem przez ten cały czas musisz płacić comiesięczne raty. 
 2. Rozpoczęcie wnioskowania. Aby rozpocząć wnioskowanie na platformie wnioskomat.com należy wejść w link: Santander Bank Polska kredyt hipoteczny. Ukaże Ci się strona, na której poznasz wszystkie pozostałe szczegóły oferty. Możesz wybrać komendę ZŁÓŻ WNIOSEK aby przejść do formularza, gdzie należy wpisać swoje dane osobowe. 
 3. Weryfikacja tożsamości. Santander Bank Polska musi mieć 100% pewności, że wnioskujący klient jest dokładnie tą osobą, za którą się podaje. W związku z tym należy przejść krok weryfikacji tożsamości. Oczywiście, jeśli jesteś już klientem banku Santander, to kredytodawca sprawdzi to od razu, automatycznie. 
 4. Przekazanie dokumentacji. Warto mieć wcześniej wszystkie dokumenty na podorędziu - jakie to konkretnie dokumenty, pisaliśmy już wyżej. Współcześnie bardzo wygodnie można przekazać dokumentację na drodze online. 
 5. Oczekiwanie na decyzję. Teraz należy czekać na decyzję banku i wypłatę środków. 

Trzeba koniecznie dodać, że proces wnioskowania o kredyt hipoteczny nie odbywa się całkowicie online. Umowę kredytową należy podpisać osobiście w placówce banku. 

Co z Bezpiecznym kredytem 2% w Santander Bank Polska w 2024 roku?

W listopadzie 2023 roku Santander Bank Polska przystąpił do rządowego programu Pierwsze Mieszkanie i wprowadził do swojej oferty produkt, jakim jest Bezpieczny kredyt 2 proc. Mimo, że pieniądze na realizację tego programu bardzo szybko zaczęły się kurczyć - o czym szerzej pisaliśmy tutaj: Czy Bezpieczny kredyt 2 proc. już się kończy? - to jednak wciąż klienci zainteresowani mogą wnioskować o BK2%. 

Dodano: 20.01.2024

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top