Kredyt na Święta 2023. Kto udzieli pożyczki?

Opublikowano: 06 Gru 2023 Agnieszka Kłak 9 min. czytania

Kategoria: Poradnik Kredytowy

Boże Narodzenie to rokrocznie magiczny czas, kiedy to całą rodziną zasiadamy najpierw przy wigilijnym, a potem bożonarodzeniowym stole. Miła atmosfera, czas odpoczynku i zadumy, dobre jedzenie oraz prezenty pod choinką to tylko część całej oprawy, którą każda szanująca się polska rodzina pragnie zapewnić w tym wyjątkowym czasie. A przecież do tego wszystkiego dochodzi jeszcze oprawa, stroiki, obrusy, świeczki, lampki, ozdoby oraz wiele, wiele innych elementów. Niestety, niejednemu z nas budżet świąteczny - głównie przez szalejący kryzys - może się nie spinać. Na szczęście ratunkiem może być w tej sytuacji zaciągnięta w banku szybka pożyczka na Święta.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • z jakimi kosztami wiąże się organizacja Bożego Narodzenia,
 • jakie korzyści dla kredyt gotówkowy na Święta,
 • czy masz szansę otrzymać pożyczkę świąteczną,
 • czy warto złożyć wniosek o pożyczkę na Święta.
kredyt na święta

Jak drogie będzie Boże Narodzenie 2023?

W Polsce przeprowadzane są różne badania dotyczące naszych wydatków świątecznych. Wg Fundacji IBRIS na zakupy świąteczne wydaliśmy średnio 944 zł - jedzenie i picie, 546 zł na prezenty. Jednakże tak było na Boże Narodzenie 2021 roku. Obecnie, w 2023 roku jesteśmy już po ogromnych podwyżkach cen związanych z inflacją. W praktyce - w porównaniu do sytuacji sprzed 2 lat - ceny większości produktów realnie zwiększyły się nawet o 60%. Oznacza to, że w 2023 roku na Boże Narodzenie będziemy musieli wydać ok. 2400 zł - i to w najtańszym, okrojonym wariancie. 

Czym charakteryzuje się kredyt gotówkowy na Święta?

Kredyt gotówkowy jest zobowiązaniem, które można zaciągnąć w banku. Zgodnie ze swoją ideą jest to produkt przeznaczony na dowolny cel. Wobec tego, jako kredytobiorca możesz dowolnie dysponować pieniędzmi uzyskanymi na tej właśnie drodze. Dużym plusem jest to, że gdy rozmawiamy o takiej konkretnej potrzebie, jaką jest organizacja Świąt, to mamy do wyboru bardzo szerokie warianty kwotowe. Dzięki sumie uzyskanej z kredytu gotówkowego możesz wydać zarówno kameralną kolację w Wigilię jak i zorganizować Boże Narodzenie na prawdziwym wypasie i to na kilka dobrych dni - nawet już poza Świętami - i przedłużyć zabawę aż do Sylwestra.

Dostępny jest różny okres kredytowania. Możesz wziąć zobowiązanie, które spłacisz w ciągu 3 miesięcy, ale są też takie udzielane nawet na 10 lat. Pamiętaj, że im dłuższy okres spłaty, tym sumaryczne koszty będą wyższe. Na Święta najlepiej jest zaciągnąć kredyt na rozsądną, niezbyt przesadną kwotę z nie za długim okresem kredytowania. 

Dla kogo dostępny jest kredyt świąteczny?

Kredyt świąteczny jest dostępny dla każdego klienta, który:

 • ukończył 18 rok życia,
 • posiada obywatelstwo polskie,
 • legitymuje się aktualnym dowodem osobistym,
 • ma pełną zdolność do czynności prawnych,
 • uzyska dostatecznie wysoką ocenę zdolności kredytowej,
 • zbudował pozytywną historię kredytową w BIK,
 • pomyślnie przejdzie przez procedurę wnioskowania.

Bank będzie brał pod uwagę Twoje zarobki oraz stabilność źródła dochodów. Zwróci uwagę na wysokość Twoich regularnych wydatków oraz na fakt, ile osób jest na Twoim utrzymaniu. W grę będą także wchodziły koszty zobowiązań, jeżeli takowe aktualnie spłacasz. Ważne jest, aby klient w przeszłości miał wszystkie zobowiązania uregulowane terminowo, co zostanie sprawdzone w bazie BIK. 

Gdzie uzyskać kredyt na Święta?

Kredyt gotówkowy z przeznaczeniem na cele bożonarodzeniowe jest dostępny w większości banków w Polsce. Poniżej prezentujemy atrakcyjne oferty instytucji współpracujących z wnioskomat.com, spośród których na pewno wybierzesz coś dla siebie:

 1. Bank Pocztowy - kredyt świąteczny. Możesz pożyczyć nawet do 200 000 zł, zaś maksymalny okres kredytowania wynosi aż 10 lat. Dużym plusem jest to, że pieniądze Bank Pocztowy wypłaci Ci praktycznie od razu, więc jeśli wnioskujesz tuż przed Świętami, to istnieje spora szansa, że zdążysz jeszcze zrobić wszystkie niezbędne zakupy.
 2. VeloBank - kredyt na Święta. Maksymalna kwota to 200 000 zł przy okresie spłaty wynoszącym do 10 lat. Nie musisz pokazywać bankowi zaświadczeń od pracodawcy o dochodach. Jest to propozycja skierowana także dla tych, którzy są zadłużeni, a którzy chcieliby godnie spędzić Święta.
 3. Santander Bank Polska - kredyt gotówkowy na Święta. Tutaj także możesz uzyskać bardzo wysokie kwoty, a maksymalna liczba rat wynosi 120. Jeśli jesteś już klientem banku Santander, to przejdziesz przez uproszczoną procedurę wnioskowania. Przedstawiciele tzw. wolnych zawodów mogą liczyć na kredyt na preferencyjnych warunkach.
 4. BNP Paribas - świąteczny kredyt gotówkowy. Tutaj także możesz otrzymać kredyt, który będzie opiewał na niebagatelne sumy. Okres kredytowania wynosi do 10 lat. Plusem jest to, że będziesz mieć stałe oprocentowanie przez cały okres spłaty zobowiązania.
 5. Alior Bank - pożyczka gotówkowa. W przeciwieństwie do powyższych ofert, ten kredyt może być spłacany dłużej - nawet do 12 lat. Maksymalna kwota wynosi 200 000 zł. Produkt ten jest o tyle atrakcyjny, że o finansowanie może ubiegać się naraz aż 4 wnioskodawców.

Powyższe oferty stanowią pewien fragment szerszej propozycji. Po pełen przekrój kredytów świątecznych dostępnych na platformie wnioskomat.com zapraszamy na stronę: Ranking kredytów gotówkowych. 

Jak złożyć wniosek o pożyczkę na Święta online?

Wnioskowanie o pożyczkę na Święta online jest bardzo łatwe i odbywa się w następujących krokach:

 1. Wybór oferty. Przejrzyj kredyty gotówkowe na platformie wnioskomat. Możesz kliknąć w któryś z powyższych punktów, np. Bank Pocztowy - kredyt świąteczny, VeloBank - kredyt na Święta, itd - zostaniesz wówczas przekierowany do formularza.
 2. Uzupełnienie danych. W formularzu wpisz swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania, nr PESEL, nr dowodu osobistego. Bank spyta Cię o dochody oraz o wydatki. 
 3. Weryfikacja tożsamości. Będzie Ci potrzebny dowód osobisty ze zdjęciem. Bank może poprosić o wykonanie przelewu weryfikacyjnego w celu potwierdzenia tożsamości wnioskodawcy.
 4. Dostarczenie dokumentów. Jeśli bank będzie wymagał dodatkowej dokumentacji, to możesz taką wysłać przez internet.
 5. Złożenie wniosku. Teraz nie pozostaje Ci nic innego jak złożyć wniosek o kredyt i czekać na decyzję kredytową.

Niektóre banki mają tak usprawnioną i szybką procedurę, że pieniądze możesz mieć na koncie nawet w ciągu 15 minut od momentu złożenia wniosku kredytowego. 

Kredyt na Święta 2023 - czy warto zaciągnąć?

Święta Bożego Narodzenia powinny być dla każdego czasem niezwykłym. Jeśli brakuje Ci środków na ten cel, to warto zdecydować się nawet na niewielki kredyt, aby potem nie żałować, że Święta przebiegły nie tak, jakbyśmy tego sobie życzyli. Pamiętaj, że taka okazja trafia się raz w roku. Za rok na pewno znajdziesz się w korzystniejszej sytuacji finansowej i będziesz w stanie zorganizować Święta bezproblemowo. Jednakże teraz dobrze jest się zastanowić nad korzystnym zobowiązaniem, które de facto może przynieść wiele radości nie tylko Tobie osobiście, ale także Twoim najbliższym. 

Dodano: 06.12.2023

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top