Pożyczka na telefon - czy jest to możliwe?

Opublikowano: 24 Gru 2019 Urszula Sokół 4 min. czytania

Kategoria: Poradnik Pożyczkowy

W życiu każdego z nas może pojawić się nagła potrzeba uzyskania dodatkowych środków finansowych. Szczególnie okres świąteczna – noworoczny sprzyja wydawaniu pieniędzy i powoduje, że jak tych zabraknie, szybko trzeba będzie pozyskać środki. Oczywistym kierunkiem po pieniądze będzie bank – ten jednak nie od razu będzie w stanie udzielić nam finansowania. Jeżeli potrzebujemy pieniędzy w 15 minut trzeba będzie skorzystać z usług jednej z firm działających na rynku pozabankowym. Możemy szukać pieniędzy online, ale możemy również skorzystać z jednego z procesów telefonicznych.

pożyczka na telefon

Co to jest proces TELE?

Proces finansowania na telefon polega na możliwości otrzymania finansowania w trakcie rozmowy telefonicznej z Agentem lub konsultantem. W praktyce wygląda to najczęściej tak, że Klient składa wniosek przez telefon, otrzymuje decyzje, weryfikuje swoją tożsamość i podpisuje umowę. W następstwie instytucja pożyczkowa wypłaca pieniądze. Proces ten można zmodyfikować składając wniosek przez Internet np. na stronie wnioskomat.com - taka pożyczka online to równie szybki sposób na uzyskanie dodatkowych środków.

Co potrzebujemy, aby złożyć wniosek przez telefon

Aby złożyć wniosek przez telefon wystarczy posiadać dowód osobisty. Numer dowodu, pesel, data wystawienia, data ważności to podstawowe informacje, których będzie wymagał od nas Agent/konsultant. W procesie na pewno zostaniemy poproszeni o podanie informacji i naszym zatrudnieniu, statusie zamieszkania oraz zobowiązaniach. Po wysłaniu wniosku automatycznie powinniśmy zostać powiadomieni o decyzji pożyczkowej.

Jak skończyć proces?

W procesach telefonicznych istnieją dwie najpopularniejsze firmy zakończenia procesu wnioskowania i trzecia mniej popularna.

Kurier po pierwsze

Pierwszą z nich będzie wizyta kuriera z umową. Dlaczego kurier? Ktoś musi bowiem potwierdzić naszą tożsamość, czyli upewnić się, że osoba która wnioskuje o pożyczkę posługuje się swoim dowodem osobistym, a dokument jest prawdziwy i nie został sfałszowany. Kurier zatem sprawdzi dowód, przekaże nam umowę, poprosi o jej podpisanie, a następnie dostarczy ją do instytucji finansującej. Proces kurierski ma niestety swoje minusy, a podstawowym jest czas. Niestety zanim kurier przyjedzie minie najszybciej doba od decyzji. Zanim zwróci dokumenty do firmy pożyczkowej minie najpewniej kolejna doba. Pieniądze na naszym koncie znajdą się zatem w okolicach 48-72 godzin od decyzji pożyczkowej.

Instantor/kontomatik

Kolejną możliwością zakończenia procesu będzie wykorzystanie narzędzia kontomatik lub instantor. Są to systemy, które umożliwią pobranie danych właściciela rachunku. Działa to w ten sposób, że w pewnym momencie procesu Klient zostanie poproszony o zalogowanie się jak do swojego banku. I to wszystko. System prześle do systemu pożyczkodawcy informacje o właścicielu rachunku, a ten porówna te dane z danymi oświadczonymi we wniosku. Na tej podstawie zostanie potwierdzona tożsamość i podpisana umowa. Jeżeli pożyczkodawca korzysta z systemu szybkich przelewów pieniądze mogą znaleźć się na rachunku Klienta nawet kilka minut po potwierdzeniu tożsamości. Aby przejść przez ten proces Klient musi posiadać dostęp do Internetu na dowolnym urządzeniu.

pożyczka na telefon

Selfi z dowodem

Najmniej popularną formą weryfikacji Klienta jest tzw. selfi z dowodem. Klient zostanie poproszony o zrobienie sobie zdjęcia z dowodem osobistym. System w następstwie porówna, czy osoba na zdjęciu to ta sama osoba co na zdjęciu w dowodzie, oraz sprawdzi dane z dowodu z danymi oświadczonymi e wniosku.

Pożyczka na telefon - proces tele przez wnioskomat.com

Proces tele jest możliwy na wnioskomat.com. Wystarczy wypełnić wniosek i poczekać na decyzje z instytucji. Następnie wystarczy poczekać, aż zadzwoni Agent. W rozmowie powinniśmy poinformować Agenta, że chcemy wziąć pieniądze na słuchawce. Wtedy Agent zakończy procesowanie wniosku w jednej z tych firm, gdzie dopuszczalne jest zdalne podpisanie umowy. W procesie tele na wnioskomat.com pieniądze można otrzymać nawet kilka minut po otrzymaniu pozytywnej decyzji z instytucji finansujących.

Tagi: pożyczka onlinekontomatikpożyczkawnioskomat.com

Zaktualizowano: 09.09.2021

Dodano: 24.12.2019

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Artykuły powiązane

Najlepsza pożyczka? Co to znaczy i jak ją wybrać?

Najlepsza pożyczka? Co to znaczy i jak ją wybrać?

03 Lut 2023Autor: Urszula Sokół

Gdy brakuje pieniędzy, należy zastanowić się nad jak najlepszym rozwiązaniem, czyli wybrać najlepszą pożyczkę gotówkową. Jeśli nie chcesz pożyczać od znajomych, a tradycyjne metody pożyczki bankowej nie wchodzą w grę z powodu braku zdolności kredytowej, naprzeciw potrzebom wychodzą pożyczki pozabank(...)

Czytaj więcej
Odpowiedzialne pożyczanie przez Internet

Odpowiedzialne pożyczanie przez Internet

24 Sty 2023Autor: Urszula Sokół

Czy pożyczanie pieniędzy przez Internet to szansa czy zagrożenie? A jak zagrożenie to dla kogo – Klienta czy instytucji finansującej? Jak zabezpieczyć się, aby pożyczanie przez Internet było bezpiecznie dla każdej ze stron? Zapraszamy do lektury artykułu o bezpiecznym i odpowiedzialnym pożyczaniu. (...)

Czytaj więcej
Pożyczanie online w synergii z offline. Co to oznacza dla Klienta?

Pożyczanie online w synergii z offline. Co to oznacza dla Klienta?

19 Sty 2023Autor: Urszula Sokół

"Weź pożyczkę przez internet”, „Pożyczka 100 % on-line”, „Szybka pożyczka przez internet” – to hasła, z którymi często się spotykamy poszukując finansowania w Internecie. W istocie pożyczki online mogą w bardzo wielu aspektach okazać się produktem wysoce korzystnym dla klienta. Jednakże oprócz tego (...)

Czytaj więcej
Top