Pożyczka online w ekspresowym tempie. Gdzie najszybciej dostaniesz pożyczkę online?

Opublikowano: 18 Marzec 2021 Agata Dymara 6 min. czytania

Kategoria: Poradnik Pożyczkowy

Czasy w których żyjemy mimo, że trochę zwolniły tempo to nie zmieniły, aż tak bardzo nas. Dalej lubimy wszystko mieć „na już”, a wszystkie nasze pomysły, marzenia wcielać w życie na wczoraj. Nie inaczej jest ze środkami, które chcemy na nasze nowe plany pozyskać. Szybkie pożyczki, najlepiej te online chcemy zaciągać bez zbędnych formalności, z gotówką na konto w 15 minut. Czy takie rozwiązania są faktycznie możliwe? Czy istnieją instytucje, które są nam w stanie zaoferować takie usługi? O tym wszystkim postaramy opowiedzieć się w poniższym artykule.

Pożyczka online w ekspresowym tempie. Gdzie najszybciej dostaniesz pożyczkę online?

Porównywarki produktów finansowych

W poszukiwaniu pożyczki online warto skorzystać z  internetowych porównywarki produktów finansowych. Są to bezpłatne strony, które po wpisaniu przez nas kwoty i okresu pożyczki wyszukają nam produkty, które będą pod względem danych jakie zostały przez nas podane najlepiej dopasowane do naszych potrzeb. Omijamy tym samym przeszukiwanie internetu i samodzielne porównywanie wielu produktów dostępnych na rynku.

Oczywiście musimy pamiętać, że wszystko to co zostanie nam zaproponowane nie jest ostateczna ofertą, ponieważ tą otrzymamy dopiero po wpisaniu we wniosek wszystkich danych dotyczących zatrudnienia, naszej sytuacji finansowej i przeanalizowaniu naszej historii kredytowej (jeśli oczywiście dana firma weryfikuje klienta w bazach).

Warto wiedzieć również o tym, że dobra porównywarka finansowa to taka, która jest na bieżąco aktualizowana. Wynika to z faktu, że firmy pożyczkowe często zmieniają warunki, które proponują klientom.

Wnioskomat – wiele wniosków w jednym miejscu

Na rynku finansowym istnieją również strony internetowe – platformy sprzedażowe, które w swojej ofercie mają wiele firm pożyczkowych. Jedną z takich platform dostępnych na rynku jest strona www.wnioskomat.com, przy jednym wprowadzeniu wniosku składamy aplikację do kilku instytucji i już po kilku chwilach wiemy czy mamy możliwość otrzymania finansowania.

Warto tutaj nadmienić wszystkie zalety tego typu stron:

  • wypełniamy wniosek tylko raz – nie ma wymogu do każdej instytucji wpisywać osobne dane, to co pojedynczo zajęłoby nam dużo więcej czasu, tu po kilku minutach złożone mamy wiele wniosków,
  • szybka decyzja na wiele instytucji – zakładając konto na takim portalu, nie musimy szukać z osobna każdej decyzji jaka otrzymaliśmy, po krótkim czasie od złożenia wniosku, możemy już sprawdzić na naszym koncie jakie oferty przedstawiły nam firmy,
  • możliwość uzyskania informacji odnoście pożyczek u jednego konsultanta – zazwyczaj firmy mają swoją infolinię, gdzie jeden konsultant jest nam w stanie odpowiedzieć na wszystkie nasze pytania,  unikniemy tym samym telefonów do wielu firm,
  • minimum formalności – platformy dbają o to, aby klienci  uruchamiali swoje pożyczki bez zbędnych dokumentów,
  • oszczędność czasu – wszystko to o czym wspomnieliśmy powyżej sumuje się na znaczną oszczędność czasu, ponieważ kiedy mamy wiele pożyczek i problemy z uzyskaniem decyzji pozytywnej w instytucjach pożyczkowych, jeden wniosek na wiele instytucji znacząco zmiesza nam czas wyszukiwania pożyczki.

Musimy jednak pamiętać, że składanie kilku wniosków może również przynieść inne skutki, ponieważ jeśli każda z tych instytucji będzie weryfikowała swoich klientów w bazach BIK, po złożeniu takiego wniosku może widnieć kilka zapytań, co przy kolejnym wnioskowaniu (które będzie szybciej niż po 30 dniach) może znacznie obniżyć nam scoring.

Szybkie pożyczki online w bankach

Myśląc o wnioskowaniu o pożyczkę online przychodzą nam na myśl firmy pozabankowe. Jednak na chwilę obecną nie jest to już prawdą. Pandemia koronawirusa wymusiła na instytucjach bankowych wyjście naprzeciw swoim klientom i umożliwienie im składania wniosków o kredyt w zaciszu swojego domu, całkowicie online. Pożyczki te skierowane są zazwyczaj do każdego. Jednak na pewno klienci danego banku będą mieli dużo łatwiejszą drogę do uzyskania kredytu. Warto dodać, że może zdarzyć się sytuacja, że dany bank możliwość wnioskowania online da tylko osobom, którzy mają u nich rachunek osobisty z regularnymi wpływami.

Jeśli nie chcemy korzystać z pożyczek pozabankowych,  a nasza sytuacja finansowa i historia kredytowa są dobre, możemy wziąć pod uwagę również złożenie wniosku online w banku.

Podsumowanie

Decyzję jak zawnioskujemy zależy tylko i wyłącznie od nas. Warto więc wiedzieć jakie opcje, możliwości posiadamy. Pamiętajmy jednak, że szybka pożyczka nie zawsze jest możliwa. Często jeśli jesteśmy klientami nowymi, bez historii lub jeśli posiadamy wiele pożyczek, opóźnienia w spłatach, czy w najgorszym przypadku komornika takie rozwiązania będą wymagały od nas więcej fatygi. Firmy mogą prosić o dodatkowe dokumenty, weryfikację naszego dochodu lub będą chciały przeprowadzić z nami rozmowę weryfikacyjną. Jedno jest pewne: zawsze musimy szczerze odpowiedzieć sobie na pytanie w jakiej sytuacji się znajdujemy i znaleźć rozwiązanie najlepiej dopasowane do nas.

Tagi: wniosek online

Zaktualizowano: 14.09.2021

Dodano: 18.03.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top