Pożyczka z dostawą do domu. Czy to jest możliwe?

Opublikowano: 22 Maj 2023 Agnieszka Kłak 8 min. czytania

Kategoria: Poradnik Pożyczkowy

Decyzja o zaciągnięciu zobowiązania nie jest łatwa. Po pierwsze musimy stwierdzić, że potrzebujemy pieniędzy. Następnie zastanowić się, jakie są nasze oczekiwania, co do poszukiwanego kredytu lub pożyczki. Wreszcie niezbędne jest rozpoczęcie procesowania, a na końcu wybór najlepszej oferty. Na szczęście istnieją narzędzia, które wspomagają nas w całym tym procesie. Mamy do dyspozycji agenta kredytowego, który może nam w zrealizowaniu transakcji. Do tego wszystkiego firmy pożyczkowe wypracowały rozwiązania, które mają na celu zwiększenie naszego komfortu. Jednym z nich jest możliwość otrzymania pożyczki z dostawą do domu.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • kto może wnioskować o pożyczkę z dostawą do domu,
  • od czego zależy udzielenie pożyczki z dostawą do domu,
  • jak drogie są pożyczki gotówkowe z dostawą do domu.
pożyczka z dostawą do domu

Dla kogo pożyczka z dostawą do domu klienta?

Pożyczki pozabankowe występują w różnych formach, jeśli chodzi o sposób wypłaty gotówki. Wśród nich są także pożyczki z dostawą do domu. Rozwiązania tego typu przeznaczone są dla każdego Klienta, który otrzymał pozytywną decyzję kredytową i ceni sobie wygodę oraz dostępność. W przypadku pożyczek z dostawą do domu, instytucja podobnie jak każdym innym produkcie pożyczkowym dokonuje oceny ryzyka. Sprawdzane są zatem dochody Klienta, jego zobowiązania, kultura płatnicza. Na samym końcu ważne jest to, aby Klient pokazał, że jest płynny finansowo oraz spłaca swoje zobowiązania. 

Zazwyczaj pozabankowe zobowiązania ratalne czy pożyczki chwilówki udzielane są w ten sposób, że podmiot finansujący dokonuje przelewu na konto bankowe klienta. W przypadku pożyczki z dostawą do domu nie trzeba posiadać swojego rachunku. Jest to więc bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie trzymają pieniędzy w banku.

Czy Klient w trudnej sytuacji może liczyć na finansowanie?

Oczywiście, każda instytucja chciałaby tylko dobrych pożyczkobiorców. Niestety rynek skonstruowany jest tak, że o finansowanie wnioskuje Klient o różnym profilu ryzyka. Znajdziemy zatem tych bardzo dobrych, płynnych finansowo ze stabilną historią. Pożyczki udzielane są chętnie takim klientom.

Będzie również grono Klientów słabszych, posiadających zaległości w BIK, komornika lub znacznie przekraczające możliwości finansowe zadłużenie. Niezależnie od sytuacji Klient zawsze powinien spróbować zawnioskować o finansowanie. Apetyt na ryzyko w różnych firmach jest różny – są takie Instytucje, które finansują Klienta bardziej zagrożonego. 

Szybka pożyczka do domu, a pożyczka online

Inaczej jest w przypadku pożyczki online. Pożyczka online to bowiem taki produkt, który od początku do końca możemy przeprocesować w sieci. Klient wchodzi zatem na wniosek, wypełnia go, wysyła do Instytucji, otrzymuje decyzję, akceptuje ofertę i podpisuje umowę przez Internet. W ostatnim czasie w Polsce możemy zauważyć wzrost klientów, którzy decydują się na pożyczkę online.

W przypadku pożyczki do domu na pewno inny będzie finał procesu wnioskowania. Przyjedzie bowiem do nas albo terenowy pracownik firmy pożyczkowej, albo kurier z umową do podpisu. Po podpisaniu dokumentów pożyczkodawca uruchomi środki w wybranej formie. Istnieją firmy, które razem z umową dostarczą gotówkę, ale w większości przypadków wypłata nastąpi na konto lub czekiem GIRO. Sposób podpisania umowy nie zmienia jednak faktu, że o pożyczkę z dostawą można również wnioskować w sieci. W internecie zatem wypisujemy wniosek i otrzymujemy decyzję, ale z umową ktoś stanie u naszych drzwi. 

Pożyczka z dostawą do domu to rozwiązanie dla każdego, kto posiada zdolność kredytową do zaciągnięcia zobowiązania.

Koszty pożyczki z dostawą do domu

Koszty tego typu rozwiązania mogą być różne – wszak wszystko zależy od konkretnej instytucji i produktu. W niektórych firmach pożyczka z dostawą będzie droższa. Wynika to z tego, że instytucja musi ponieść koszty dostawy umowy i pieniędzy. Niektóre firmy nie będą rozgraniczały kosztu – z dostawą i bez zapłacimy tyle samo. Są również tacy pożyczkodawcy, którzy dostarczają pożyczkę tylko do domu – tu również koszt będzie stały wynikający z zapisów umowy. 

pożyczka z dostawą kurierem

Pożyczka z dostawą Agenta kredytowego

Jest jeszcze jedna sytuacja, w której pożyczka może przyjść do nas. Istnieją Agenci kredytowi, którzy są mobilni. Oznacza to, że Agent przyjedzie do nas do domu razem z komputerem i przez system sprzedażowy, na którym pracuje przygotuje dla nas najlepsze rozwiązanie finansowe. To wygodna opcja z punktu widzenia Klienta. Bez wychodzenia z domu może bowiem otrzymać kilka ofert, wybrać wspólnie z Agentem najlepszą i zakończyć proces podpisując umowę. 

Karta kredytowa popularną pożyczką do domu

Jako przykład rozwiązania, w ramach którego możemy otrzymać pieniądze do domu, można podać produkt firmy AXI Card. AXI Card to pozabankowa karta kredytowa. Proces wnioskowania jest prosty – Klient wypełnia wniosek na stronie www.wnioskomat.com/wniosek. Następnie otrzymuje ofertę z AXI Card. Po jej akceptacji umawia dogodny termin wizyty kuriera. W wyznaczonym czasie kurier przyjeżdża z umową, a po jej podpisaniu wręcza Klientowi kartę kredytową. Karta jest aktywna, więc Klient może zacząć od razu korzystać z dostępnych środków. 

INSTYTUCJA

MAKSYMALNA KWOTA KREDYTU

MAKSYMALNY OKRES SPŁATY

 

axi card logotyp

6000 PLN

5 LAT

ZŁÓŻ WNIOSEK ONLINE

Na co zwrócić uwagę?

Proces wybierania finansowania z dostawą do domu nie różni się specjalnie od wyboru klasycznej pożyczki lub kredytu. Oferty pożyczki są na rynku bardzo różne. Zawsze na produkt finansowy należy patrzeć z perspektywy naszych oczekiwań, potrzeb, celów i możliwości finansowych. Żadna pożyczka nie będzie dla nas dobra, jeśli nie będzie dopasowana idealnie do naszego profilu. Dlatego wnioskując o finansowanie należy sprawdzić podstawowe parametry produktu, takie jak rata, okres spłaty oraz opłaty. czy całkowity koszt pożyczki. Warto zapoznać się również z zestawem dodatkowych opcji takich jak np. wakacje kredytowe czyli karencja w spłacie pożyczki. 

Tagi: pożyczka onlinekarta kredytowapożyczkaagent kredytowy

Dodano: 05.12.2019

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Artykuły powiązane

Czek GIRO - alternatywa jak nie posiadasz konta

Czek GIRO - alternatywa jak nie posiadasz konta

16 Maj 2023Autor: Agnieszka Kłak

Pożyczka i kredyt nieodłącznie kojarzą się z kontem bankowym. Szczególnie w procesach online ciężko sobie wyobrazić inną formę wypłaty środków z pożyczki. Na rynku istnieją jednak rozwiązania, które sprawiają, że Klient nieposiadający rachunku bankowego może wnioskować o finansowanie. Na czym polega(...)

Czytaj więcej
Wypłata pożyczki pozabankowej - w jakiej formie?

Wypłata pożyczki pozabankowej - w jakiej formie?

21 Lis 2022Autor: Agnieszka Kłak

Proces pożyczkowy składa się z kilku etapów, od wypełnienia wniosku do wypłaty środków na konto bankowe. Całość w zależności od instytucji może trwać od kilku minut do kilkunastu godzin. Dziś przyjrzymy się ostatniemu etapowi, czyli wypłacie środków.  Z tego artykułu dowiesz się: jak i(...)

Czytaj więcej
Jak świadomie wybrać dobry kredyt gotówkowy?

Jak świadomie wybrać dobry kredyt gotówkowy?

26 Marzec 2021Autor: Sylwia Chrószcz

Wiele z nas korzysta z kredytów gotówkowych. Korzystamy z nich z bardzo różnych powodów np. kupno nowego samochodu, remont domu, organizacja ślubu czy po prostu na codzienne wydatki. Na rynku mamy wiele ofert. Decydując się na konkretną propozycję kredytu gotówkowego czy podejmujemy decyzję świadomi(...)

Czytaj więcej
Top