Pożyczka z dostawą do domu. Czy to jest możliwe?

Opublikowano: 05 Gru 2019 Wojciech Zieliński 6 min. czytania

Kategoria: Pożyczki gotówkowePożyczkiPożyczki pozabankowe

Decyzja o zaciągnięciu zobowiązania nie jest łatwa. Po pierwsze musimy stwierdzić, że potrzebujemy pieniędzy. Następnie zastanowić się, jakie są nasze oczekiwania, co do poszukiwanego kredytu lub pożyczki. Wreszcie niezbędne jest rozpoczęcie procesowania, a na końcu wybór najlepszej oferty. Na szczęście istnieją narzędzia, które wspomagają nas w całym tym procesie. Mamy do dyspozycji agenta kredytowego, który może nam w zrealizowaniu transakcji. Do tego wszystkiego firmy pożyczkowe wypracowały rozwiązania, które mają na celu zwiększenie naszego komfortu. Jednym z nich jest możliwość otrzymania pożyczki z dostawą do domu. Na czym polega to rozwiązanie?

Dla kogo pożyczka z dostawą do domu?

Rozwiązania tego typu przeznaczone są dla każdego Klienta, który otrzymał pozytywną decyzję kredytową i ceni sobie wygodę oraz dostępność. W przypadku pożyczek z dostawą do domu, instytucja podobnie jak każdym innym produkcie pożyczkowym dokonuje oceny ryzyka. Sprawdzane są zatem dochody Klienta, jego zobowiązania, kultura płatnicza. Na samym końcu ważne jest to, aby Klient pokazał, że jest płynny finansowo oraz spłaca swoje zobowiązania. 

Czy Klient w trudnej sytuacji może liczyć na finansowanie?

Oczywiście, każda instytucja chciałaby tylko dobrych pożyczkobiorców. Niestety rynek skonstruowany jest tak, że o finansowanie wnioskuje Klient o różnym profilu ryzyka. Znajdziemy zatem tych bardzo dobrych, płynnych finansowo ze stabilną historią. Będzie również grono Klientów słabszych, posiadających zaległości w BIK, komornika lub znacznie przekraczające możliwości finansowe zadłużenie. Niezależnie od sytuacji Klient zawsze powinien spróbować zawnioskować o finansowanie. Apetyt na ryzyko w różnych firmach jest różny – są takie Instytucje, które finansują Klienta bardziej zagrożonego. 

Szybka pożyczka do domu, a pożyczka online

Pożyczka z dostawą do domu będzie różnić się od pożyczki online. Pożyczka online to bowiem taki produkt, który od początku do końca możemy przeprocesować w sieci. Klient wchodzi zatem na wniosek, wypełnia go, wysyła do Instytucji, otrzymuje decyzję, akceptuje ofertę i podpisuje umowę przez Internet. W przypadku pożyczki do domu na pewno inny będzie finał procesu wnioskowania. Przyjedzie bowiem do nas albo konsultant terenowy danej firmy, albo kurier z umową do podpisu. Po podpisaniu dokumentów pożyczkodawca uruchomi środki w wybranej formie. Istnieją firmy, które razem z umową dostarczą gotówkę, ale w większości przypadków wypłata nastąpi na konto lub czekiem GIRO. Sposób podpisania umowy nie zmienia jednak faktu, że o pożyczkę z dostawą można również wnioskować w sieci. W internecie zatem wypisujemy wniosek i otrzymujemy decyzję, ale z umową ktoś stanie u naszych drzwi. 

Pożyczka z dostawą do domu to rozwiązanie dla każdego, kto posiada zdolność kredytową do zaciągnięcia zobowiązania.

Koszty pożyczki z dostawą do domu

Koszty tego typu rozwiązania mogą być różne – wszak wszystko zależy od konkretnej instytucji i produktu. W niektórych firmach pożyczka z dostawą będzie droższa. Wynika to z tego, że instytucja musi ponieść koszty dostawy umowy i pieniędzy. Niektóre firmy nie będą rozgraniczały kosztu – z dostawą i bez zapłacimy tyle samo. Są również tacy pożyczkodawcy, którzy dostarczają pożyczkę tylko do domu – tu również koszt będzie stały wynikający z zapisów umowy. 

pożyczka z dostawą kurierem

Pożyczka z dostawą Agenta kredytowego

Jest jeszcze jedna sytuacja, w której pożyczka może przyjść do nas. Istnieją Agenci kredytowi, którzy są mobilni. Oznacza to, że Agent przyjedzie do nas do domu razem z komputerem i przez system sprzedażowy, na którym pracuje przygotuje dla nas najlepsze rozwiązanie finansowe. To wygodna opcja z punktu widzenia Klienta. Bez wychodzenia z domu może bowiem otrzymać kilka ofert, wybrać wspólnie z Agentem najlepszą i zakończyć proces podpisując umowę. 

Karta kredytowa popularną pożyczką do domu

Jako przykład rozwiązania, w ramach którego możemy otrzymać pieniądze do domu, można podać produkt firmy AXI Card. AXI Card to pozabankowa karta kredytowa. Proces wnioskowania jest prosty – Klient wypełnia wniosek na stronie www.wnioskomat.com/wniosek. Następnie otrzymuje ofertę z AXI Card. Po jej akceptacji umawia dogodny termin wizyty kuriera. W wyznaczonym czasie kurier przyjeżdża z umową, a po jej podpisaniu wręcza Klientowi kartę kredytową. Karta jest aktywna, więc Klient może zacząć od razu korzystać z dostępnych środków. 

INSTYTUCJA

MAKSYMALNA KWOTA KREDYTU

MAKSYMALNY OKRES SPŁATY

 

axi card logotyp

3000 PLN

BEZTERMINOWA

ZŁÓŻ WNIOSEK ONLINE

Na co zwrócić uwagę?

Proces wybierania finansowania z dostawą do domu nie różni się specjalnie od wyboru klasycznej pożyczki lub kredytu. Zawsze na produkt finansowy należy patrzeć z perspektywy naszych oczekiwań, potrzeb, celów i możliwości finansowych. Żadna pożyczka nie będzie dla nas dobra, jeśli nie będzie dopasowana idealnie do naszego profilu. Dlatego wnioskując o finansowanie należy sprawdzić podstawowe parametry produktu, takie jak rata, okres spłaty oraz opłaty. Warto zapoznać się również z zestawem dodatkowych opcji takich jak np. wakacje kredytowe czyli karencja w spłacie pożyczki. 


 

Zaktualizowano: 03.09.2020

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Komentarze, pytania i odpowiedzi do artykułu (0)


Artykuły powiązane

Karencja w spłacie kredytu? Co to jest? Jak działa?

Karencja w spłacie kredytu? Co to jest? Jak działa?

03 Gru 2019Autor: Wojciech Zieliński

Bank to instytucja, która udziela finansowania Klientom posiadającym zdolność kredytową, czyli możliwość spłaty zobowiązania. Poziomów analizy zdolności kredytowej jest kilka, ale najważniejsze to weryfikacja płynności finansowej Klienta, stabilności dochodu oraz kultury płatniczej (...)

Czytaj więcej
Czek GIRO - alternatywa jak nie posiadasz konta

Czek GIRO - alternatywa jak nie posiadasz konta

27 Lis 2019Autor: Wojciech Zieliński

Pożyczka i kredyt nieodłącznie kojarzą się z kontem bankowym. Szczególnie w procesach online ciężko sobie wyobrazić inną formę wypłaty środków z pożyczki. Na rynku istnieją jednak rozwiązania, które sprawiają, że Klient nieposiadający konta w banku może wnioskować o finansowa(...)

Czytaj więcej
Wypłata pożyczki pozabankowej - w jakiej formie?

Wypłata pożyczki pozabankowej - w jakiej formie?

29 Sie 2019Autor: Wojciech Zieliński

Proces pożyczkowy składa się z kilku etapów, od wypełnienia wniosku do wypłaty środków. Całość w zależności od instytucji może trwać od kilku minut do kilkunastu godzin. Dziś przyjrzymy się ostatniemu etapowi, czyli wypłacie środków. W jak(...)

Czytaj więcej
Spłata pożyczki pozabankowej - jak może wyglądać harmonogram?

Spłata pożyczki pozabankowej - jak może wyglądać harmonogram?

25 Maj 2019Autor: Wojciech Zieliński

Kiedy Klient w ocenie swojej zdolności kredytowej zaczyna przekraczać poziom akceptowany przez Bank, musi zacząć szukać finansowania na rynku pozabankowym. Rynek ten oferuje obecnie wiele różnych produktów, podzielonych pod kątem okresu, na któr

Czytaj więcej
Top