Jak skutecznie posługiwać się narzędziami na stronie wnioskomat.com, jakimi są kalkulatory kredytów?

Opublikowano: 29 Marzec 2024 Agnieszka Kłak 10 min. czytania

Kategoria: Poradnik Kredytowy

Wielu naszych klientów już niejednokrotnie korzystało z narzędzia, jakim jest kalkulator kredytowy bądź pożyczkowy. Jednakże nie każdy musi znakomicie orientować się w tym, jak dokładnie działają takie kalkulatory. Dotyczy to zwłaszcza osób, które po raz pierwszy goszczą na naszej stronie i które nigdy w życiu, jak dotąd nie miały okazji posługiwać się tego typu narzędziami. Dlatego zebraliśmy informacje o kalkulatorach dostępnych na naszej stronie i wyjaśniliśmy ich sposób działania. 

Z tego artykułu dowiesz się:

 • jak działają kalkulatory finansowe na stronie wnioskomat.com,
 • jak skutecznie obsługiwać każde z naszych narzędzi,
 • jakie korzyści da Ci korzystanie z kalkulatorów.
kalkulatory kredytów

Czym są kalkulatory finansowe?

Kalkulator finansowy, dostępny na stronie wnioskomat.com jest narzędziem online, dzięki któremu klient może dokonać obliczeń samodzielnie i uzyskać wyniki, będące odpowiedzią na najbardziej nurtujące kwestię. System dokonuje obliczeń na podstawie danych wprowadzonych przez użytkownika. Osoba korzystająca z narzędzia nie musi posiadać żadnej wiedzy ani specjalnych umiejętności w tym zakresie. Posiadamy wiele różnych narzędzi, a korzystanie z nich jest całkowicie bezpłatne. Dzięki temu każdy klient może zdobyć cenną wiedzę, przydatną przed podjęciem decyzji kredytowej bądź dokonaniem ważnej operacji pieniężnej. 

Jak posługiwać się kalkulatorami kredytów i pożyczek?

Bez wątpienia bardzo dużym wzięciem cieszą się narzędzia, pozwalające obliczyć parametry produktów finansowych, którymi są:

Każde z ww. narzędzi działa na podobnej zasadzie. Klient proszony jest o wpisanie interesującej go kwoty, okresu kredytowania oraz o wskazanie swojego źródła dochodu. Po kliknięciu komendy SZUKAJ, klientowi wyświetlą się banki bądź firmy pożyczkowe, proponujące konkretne produkty. Użytkownik będzie mógł zobaczyć ile wynosi wysokość oprocentowania, RRSO, prowizji, jaka jest kwota do spłaty i ile wynosi miesięczna rata. 

Jeżeli któraś z ofert przypadnie klientowi do gustu może on rozpocząć procedurę wnioskowania za pośrednictwem naszej strony, wybierając komendę ZŁÓŻ WNIOSEK

Jak posługiwać się kalkulatorem rat kredytu?

Jeśli chcesz skorzystać z narzędzia, jakim jest kalkulator rat kredytu, to podaj następujące dane:

 • kwota kredytu,
 • okres spłaty,
 • oprocentowanie,
 • sposób spłaty,
 • wysokość prowizji.

Po wybraniu komendy OBLICZ ukaże Ci się harmonogram spłat, wraz z wysokością każdej raty. Oprócz tego odnajdziesz przejrzyste podsumowanie, które będzie zawierało kwotę do wypłaty, kwotę odsetek, kapitał oraz kwotę do spłaty. Ponadto wyświetli Ci się diagram kołowy, który wizualnie odzwierciedli, jaki udział w całej kwocie do spłaty mają poszczególne składowe. 

Jak posługiwać się kalkulatorem nadpłaty kredytu?

Kalkulator spłaty kredytu jest dedykowany tym klientom, którzy przymierzają się do wcześniejszej całkowitej lub częściowej spłaty kredytu. Tutaj - podobnie jak w poprzednim narzędziu - należy podać parametry zobowiązania, takie jak kwota, marża, stawka referencyjna, okres spłaty i prowizja. Użytkownik powinien także wskazać opcję nadpłaty oraz jaki efekt ma wywołać wcześniejsza spłata - czy okres kredytowania ma się skrócić, czy raty mają się zmniejszyć. Jednak najważniejsze, to wpisanie konkretnej kwoty nadpłaty. Po wybraniu komendy OBLICZ wyświetli Ci się harmonogram, który będzie obowiązywał po nadpłacie. W podsumowaniu zobaczysz, ile realnie zaoszczędzisz dzięki nadpłacie. 

Jak posługiwać się kalkulatorem walut?

Kalkulator walut działa równie prosto, co skutecznie. W tym przypadku należy jedynie wpisać:

 • walutę, której wartość będziemy przekładać na inną walutę,
 • kwotę pieniężną,
 • walutę, na którą zostanie przeliczona podana kwota.

Do wyboru jest mnóstwo różnorodnych walut. Oczywiście, jest tutaj nasz rodzimy, polski złoty, czy bardzo dobrze znane euro, dolar, funt czy frank, ale nie brakuje też rzadziej u nas używanych, jak np. korona czeska, rupia indyjska czy tajlandzki bat. A to tylko część możliwości. W ramach obsługi kalkulatora walut można przeliczać nie tylko na złotówki i ze złotówek, ale też z dowolnej waluty na dowolną walutę (uwzględnioną w naszym narzędziu). Gdyby tego mało, to znajdziesz także tutaj informację o ostatniej aktualizacji kursu walut. 

Jak posługiwać się kalkulatorem czasu przelewów?

Bardzo często wielu z nas zastanawia się nad tym, kiedy dojdzie do nas przelew. Kwestia jest frapująca zwłaszcza w sytuacjach, gdy pilnie potrzebujemy oczekiwanych pieniędzy. Aby mieć pewność co do tego, kiedy środki pojawią na koncie, możesz skorzystać z kalkulatora czasu przelewów. Wystarczy, że wpiszesz datę i godzinę wykonania przelewu, wybierzesz bank nadawcy oraz bank odbiorcy przelewu. Ostatnie, co należy zrobić, to wybrać komendę SPRAWDŹ. Wyświetli Ci się komunikat na temat tego, kiedy dojdzie przelew. Ponadto pod spodem masz tabelę z nazwami polskich banków oraz godzinami dla wszystkich ich sesji wychodzących oraz przychodzących. 

Jak posługiwać się kalkulatorem VAT?

Dla niejednego przedsiębiorcy pomocny może się okazać kalkulator VAT, który jest bardzo prosty w obsłudze, bo wystarczy, że wybierzesz:

 • kwotę do przeliczenia,
 • stawkę VAT,
 • sposób obliczenia - z netto na brutto albo z brutto na netto.

Po wybraniu komendy OBLICZ otrzymasz komunikat, ile wynosi kwota po przeliczeniu.

Jak posługiwać się kalkulatorem oprocentowania?

Nie od dziś wiadomo, że rozsądny człowiek oszczędza, co jest szczególnie pożyteczne w dobie kryzysu. Bardzo cenną informacją ile tak naprawdę wyniesie kwota z trzymania pieniędzy na lokacie bądź rachunku oszczędnościowym w konkretnym okresie. Umożliwi to kalkulator oprocentowania. Wystarczy wpisać kwotę, którą chcemy odłożyć na poczet oszczędności, uwzględnić okres, przez jaki będziemy oszczędzać, a także wpisać oprocentowanie nominalne. Klient może także wybrać, czy obliczenie ma uwzględnić podatek Belki czy nie. Po wybraniu komendy OBLICZ zobaczysz, ile realnie zaoszczędzisz w danym okresie. 

Jak posługiwać się kalkulatorem wynagrodzeń?

Kalkulator wynagrodzeń będzie przydatny dla każdego, kto jest zainteresowaniem, ile zarobi brutto, a ile netto i ile tak naprawdę kwoty z wynagrodzenia brutto jest odciąganych. Na początek trzeba wybrać kwotę, którą zarabiamy i określić, czy jest to kwota netto czy brutto. W kolejnym kroku należy określić rodzaj umowy, wskazać czy praca jest wykonywana w miejscu zamieszkania, ile wynosi zaliczka na podatek, czy został złożony PIT-2 i czy pracownik jest osobą poniżej 26 roku życia. Po wybraniu komendy OBLICZ wyświetli Ci się podsumowanie, w jego ramach:

 • kwota brutto,
 • kwota netto,
 • wysokość składki emerytalnej,
 • wysokość składki rentowej,
 • wysokość składki chorobowej,
 • wysokości składki na ubezpieczenie zdrowotne,
 • wartość zaliczki na podatek.

Da Ci to przejrzystość w otrzymywanym przez Ciebie wynagrodzeniu.

Jak posługiwać się kalkulatorem zdolności kredytowej?

Każdy klient, który chce uzyskać zobowiązanie, musi uzyskać odpowiednią ocenę zdolności kredytowej. Jednakże niejeden z nas zastanawia się, czy jego sytuacja finansowa będzie wystarczająca, by dostać kredyt bądź pożyczkę w określonej kwocie. Aby wyjaśnić wszystkie wątpliwości z tym związane, warto skorzystać z kalkulatora zdolności kredytowej. Należy podać:

 • wysokość miesięcznych dochodów,
 • koszty utrzymania gospodarstwa domowego,
 • sumę miesięcznych rat kredytów,
 • limity na kartach i ROR,
 • liczbę osób na utrzymaniu,
 • typ kredytu, o który będzie składany wniosek,
 • oprocentowanie kredytu,
 • okres spłaty.

Po wybraniu komendy OBLICZ ukaże Ci się komunikat, według którego dowiesz się, na jaką maksymalną kwotę zobowiązania możesz liczyć, przy Twojej aktualnej zdolności kredytowej. 

Jak posługiwać się kalkulatorem mieszkania bez wkładu własnego?

Kalkulator mieszkania bez wkładu własnego przeznaczony jest dla tych klientów, którzy spełniają warunki do uczestnictwa w rządowym programie dopłat. Tutaj należy wybrać, czy mieszkanie będzie kupowane z rynku pierwotnego czy wtórnego, w jakiej miejscowości będzie znajdowała się nieruchomość, jaką powierzchnię będzie miało mieszkanie oraz jaka jest jego całkowita cena. Narzędzie wskaże Ci, czy cena za metr kwadratowy jest dopuszczalna, abyś wziął udział w programie Mieszkanie bez wkładu własnego. 

Dodano: 29.03.2024

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top