Wniosek o kredyt online – w którym banku można go złożyć?

Opublikowano: 19 Lut 2023 Agnieszka Kłak 9 min. czytania

Kategoria: Poradnik Kredytowy

Jak mówi polskie przysłowie: czas to pieniądz. W związku z tym nie chcemy go tracić, chodząc od banku do banku, starając się zaciągnąć zobowiązanie. Dzisiejsze technologie oraz internet pozwalają klientowi złożyć wniosek o kredyt gotówkowy online. Dzięki temu cała procedura przebiegnie szybko i sprawnie. Niemniej cały czas przewija się pytanie o to, czy taki produkt jest dostępny w każdym banku.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • jaka jest dostępność kredytów online,
 • komu może zostać udzielony kredyt bankowy online,
 • jak wygląda składanie wniosku o kredyt online w poszczególnych bankach.
wniosek o kredyt online

Czy zawsze możliwe jest wnioskowanie o kredyt bankowy przez internet?

Znalezienie kredytu gotówkowego, który może być zaciągnięty przez internet nie jest trudne. Zdecydowana większość polskich banków przewiduje taki produkt w swojej ofercie. Mało tego – niektórzy kredytodawcy proponują kilka rodzajów kredytów gotówkowych z możliwością wnioskowania online. Natomiast nie jest prawdą, że o każdy produkt możemy w ten sposób wnioskować. Istnieją bowiem takie kredyty gotówkowe – najczęściej opiewające na duże kwoty – w których procedura przyznawania i tak musi odbyć się w oddziale banku.

Udzielenie kredytu online – warunki ogólne

Choć wnioskowanie o kredyt online będzie się różniło w poszczególnych bankach, to jednak jest kilka warunków ogólnych, które klient będzie musiał zawsze spełnić. Przede wszystkim bank zechce zbadać zdolność kredytową. Wnioskodawca musi wykazać, ile pieniędzy uzyskuje co miesiąc, a także udowodnić, że jego źródło dochodów jest stałe. Obowiązkowo trzeba wpisać w formularzu swoje dane osobowe, a następnie poddać się weryfikacji tożsamości. Bank sprawdzi także historię kredytową klienta w BIK. Kredytodawca musi mieć pewność, że ma do czynienia z wiarygodnym klientem, którego będzie stać na terminową spłatę kredytu.

Kredyt online w konkretnych bankach

W każdym banku możemy mieć do czynienia z nieco inaczej wyglądającym kredytem gotówkowym online. W grę wchodzą tu takie niuanse jak maksymalna kwota udzielonego kredytu, skala kosztów ponoszonych przez klienta czy zakres wymogów formalnych. Przyjrzeliśmy się jak to wygląda w czterech wybranych bankach.

Kredyt gotówkowy w Raiffeisen Bank Polska

W Raiffeisen Bank Polska mamy do czynienia z kredytem gotówkowym, który możemy uzyskać w toku procedury w 100% online. Jeśli chodzi o jego szczegółowe parametry, to prezentują się następująco:

 • całkowita kwota kredytu: od 5000 zł do 150 000 zł,
 • okres spłaty: od 12 do 120 miesięcy,
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania: 13,99%
 • oprocentowanie: 13,17%.

W przypadku kredytu gotówkowego udzielonego przez Raiffeisen Bank Polska możemy przeznaczyć środki na dowolny cel.

Kredyt gotówkowy w Alior Bank

Alior Bank oferuje kredyt gotówkowy, który można zaciągnąć na samo oświadczenie o dochodach. Poniżej pokazujemy szczegóły oferty:

 • całkowita kwota kredytu: od 500 zł do 200 000 zł,
 • okres spłaty: od 3 do 144 miesięcy,
 • RRSO: 23,01 – 375,57%
 • oprocentowanie: 14,49%.

Warto wiedzieć, że w przypadku tego produktu maksymalnie może wnioskować aż 4 kredytobiorców.

Kredyt gotówkowy w BNP Paribas

Jeśli klient zdecyduje się na wnioskowanie w BNP Paribas, to otrzyma on kredyt ze stałym oprocentowaniem. Ponadto ogólne warunki oferty wyglądają jak poniżej:

 • całkowita kwota kredytu: od 1000 zł do 200 000 zł,
 • okres spłaty: od 6 do 120 miesięcy,
 • RRSO: 16,33 – 53,80%
 • oprocentowanie: 12,99%.

Jeżeli klient posiada dochody z pracy za granicą, to nic nie szkodzi. BNP Paribas akceptuje także takie źródło dochodów.

Kredyt gotówkowy w Santander Bank Polska

Santander Bank Polska udostępnia procedurę wnioskowania online tylko dla swoich klientów. Na tej drodze można zaciągnąć kredyt gotówkowy, który w szczegółach wygląda tak:

 • całkowita kwota kredytu: od 500 zł do 300 000 zł,
 • okres spłaty: od 3 do 120 miesięcy,
 • RRSO: 16,13 – 121,30%
 • oprocentowanie: 14,48%.

Dobrą wiadomością dla klientów Santander Bank Polska na pewno będzie fakt, iż ten kredytodawca akceptuje wiele różnych źródeł dochodów.

Jakich dokumentów wymagają banki przy wnioskowaniu o kredyt online?

Aby bank mógł zdecydować o przyznaniu kredytu gotówkowego online klient najpierw musi okazać dokumentację w procedurze online. Standardem już jest, że na swoich stronach internetowych banki proszą o przesłanie takich dokumentów jak:

 • wypełniony wniosek online o kredyt – klient wypełnia na stronie internetowej banku,
 • dowód tożsamości,
 • dokument zaświadczający o źródle dochodów oraz wysokości dochodów,
 • wyciąg z rachunku bankowego.

Oczywiście obszerność dokumentacji może być różna w zależności od polityki danego banku. Warto zawsze dokładnie czytać informacje na stronie kredytodawcy.

Klienci banku mają większe szanse na kredyt online

W wielu bankach jest tak, że najłatwiej dostać kredyt online wtedy, kiedy jest już się klientem danego banku. Często bowiem kredytodawca udostępnia swoim klientom uproszczone procedury – posiada już dane wnioskodawcy, ma ten wgląd do jego rachunku, a więc z automatu zmniejsza się zakres formalności wymaganych do spełnienia. Poza tym niekiedy jest tak, że instytucja finansowa nie dopuszcza możliwości składania wniosku online dla osób, które nie są jej klientami – tak jak w przypadku wspominanego już Santander Bank Polska.

Ile trzeba czekać na pieniądze w kredycie online?

Jeśli cała procedura internetowa poszła pomyślnie i bank wydał pozytywną decyzję kredytową, to pieniądze będą na koncie kredytobiorcy nawet w ciągu 15 minut od złożenia wniosku. Taką praktykę stosuje chociażby Raiffeisen Bank Polska. Jest to duży plus zwłaszcza dla osób, które pilnie potrzebują dodatkowych środków. Jednakże niekiedy czas oczekiwania może się wydłużyć do 24 godzin. Wszystko zależy od banku, dlatego zawsze warto sprawdzać informacje dotyczące konkretnej oferty.

Na co zwrócić uwagę wnioskując o kredyt online?

Oferty kredytów gotówkowych są bardzo różne, ale zawsze trzeba pamiętać o kilku kluczowych sprawach. Wybierajmy takie kwoty zobowiązań, które będą adekwatne do naszych potrzeb. Okres spłaty dopasujmy do swoich realnych możliwości finansowych. Istotny jest także całkowity koszt kredytu ponoszony przez klienta. Żeby dowiedzieć się, ile konkretnie zapłacimy za produkt musimy od całkowitej kwoty do spłaty odjąć całkowitą udzieloną kwotę kredytu. Wtedy wyjdzie nam suma kredytowanych kosztów. Jeśli zaciągamy zobowiązanie na długi okres, np. na 12 lat - co jest możliwe w Alior Banku – to wówczas rozważmy zawarcie umowy ubezpieczenia.

Czy można otrzymać specjalną ofertę kredytu gotówkowego online?

Na rynku są dostępne kredyty online na preferencyjnych warunkach. Jednak są one kierowane zazwyczaj do dość wąskiej grupy klientów. Spotkać się możemy choćby z kredytami dla rolników czy studentów albo dla rodzin o niskich dochodach. W takich kredytach spłata częściowo ciąży na administracji państwowej. Nie ma jednak gwarancji, że takie zobowiązanie zostanie udzielone w 100% online. Wymagana dokumentacja jest tutaj znacznie bardziej obszerna. Dodatkowo do gry wkracza Państwo Polskie, więc może się okazać, że bez odwiedzenia placówki banku nie uzyskamy takiego specjalnego zobowiązania.

Dodano: 19.02.2023

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Artykuły powiązane

Kredyt z banku przez internet w 15 minut - czy to możliwe? Zobacz, jak dostać szybki kredyt online.

Kredyt z banku przez internet w 15 minut - czy to możliwe? Zobacz, jak dostać szybki kredyt online.

29 Lis 2023Autor: Agnieszka Kłak

Czasami potrzeba zaciągnięcia kredytu pojawia się nieoczekiwanie, a czasami jest wynikiem wielu dłuższych przemyśleń, poszukiwań i porównań. W dobie szerzących się ograniczeń życia społecznego wszystko to, co możemy uzyskać w interencie ma coraz większe znaczenie. Kredyt online bez wychodzenia z dom(...)

Czytaj więcej
Bankowy kredyt online - czy jest możliwy?

Bankowy kredyt online - czy jest możliwy?

31 Sie 2023Autor: Agnieszka Kłak

Wygoda, oszczędność czasu, a przy tym 100% bezpieczeństwa - na tym wszystkim bardzo zależy nowoczesnemu klientowi. Wobec tego zna on podstawowe narzędzia technologiczne oraz posiada umiejętności aby uzyskać finansowanie w sieci. Jednakże klienci, którzy dopiero wchodzą na rynek oraz ci, którzy nigdy(...)

Czytaj więcej
Top