Czy warto skorzystać z faktoringu od SMEO?

Opublikowano: 01 Maj 2024 Agnieszka Kłak 6 min. czytania

Kategoria: Faktoring

Finansowanie faktur z odroczonym terminem płatności niesie ze sobą bardzo wiele korzyści dla każdego przedsiębiorcy, który z jednej strony chce zachować dobry wizerunek firmy, a z drugiej zależy mu na jak najszybszym pozyskaniu środków finansowych. Z tego rozwiązania sięga coraz więcej polskich firm, ale trzeba w tym wszystkim wybrać takiego faktora, który zaoferuje najlepsze warunki świadczenia usługi. Bez wątpienia jedną z najlepszych firm faktoringowych na rynku jest SMEO.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • jak przebiega faktoring w SMEO,
 • co można zyskać, decydując się na faktoring od SMEO,
 • co trzeba zrobić, aby skorzystać z faktoringu od SMEO. 
faktoring smeo

Czym charakteryzuje się faktoring w SMEO?

Faktor jakim jest SEMO oferuje wykup nieprzeterminowych faktur z odroczonym terminem płatności. Dzięki temu jako przedsiębiorca możesz bardzo szybko uzyskać środki finansowe, na które musiałbyś czekać znacznie dłużej. Oferta w szczegółach wygląda następująco:

 • kwota faktorowania: od 300 do 2 000 000 zł,
 • max. wartość zaliczki: kwota netto na fakturze,
 • max. okres faktorowania: do 90 dni,
 • czas wypłaty środków: do 24 h,
 • procedura i formalności: 100% online.

Broker Helikon Sp. z o.o. aktywnie współpracuje ze SMEO, dzięki czemu mamy możliwość przedstawienia Ci, jak przebiega procedura faktoringu w SMEO:

 • przedsiębiorca wystawia fakturę z długim terminem płatności, np. 30-60 dni,
 • przedsiębiorca zamawia w SMEO usługi faktoringowe,
 • SMEO wykupuje fakturę i dochodzi do cesji wierzytelności,
 • SMEO wypłaca przedsiębiorcy zaliczkę w wysokości maksymalnie do wartości netto na fakturze, minus prowizja faktoringowa,
 • kontrahent dokonuje płatności faktury,
 • SMEO wypłaca przedsiębiorcy resztę kwoty.

Co więcej, SMEO akceptuje zarówno faktury, na których widnieje kwota wyrażona w złotówkach, jak i te, które są płatne w euro. 

Jeśli masz firmę i chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o dostępnych rodzajach faktoringu, to serdecznie zachęcamy do lektury także tego artykułu: Faktoring. Co to jest? Jakie są jego rodzaje?

Jakie korzyści daje faktoring od SMEO?

Uzyskany w SMEO faktoring niesie dla klienta liczne korzyści, takie jak:

 • zachowanie płynności finansowej,
 • możliwość dalszego rozwoju firmy,
 • zweryfikowanie wiarygodności nowych kontrahentów,
 • brak konieczności zaciągania kredytu firmowego,
 • mało formalności,
 • większa dostępność niż przy staraniu się o kredyt firmowy.

Jeśli kwota na wystawionych przez Ciebie fakturach jest wysoka, to koniecznie zwróć uwagę na maksymalny dostępny limit faktoringowy. 

Dla kogo jest faktoring SMEO?

Z faktoringu w SMEO mogą skorzystać takie podmioty jak:

 • jednoosobowa działalność gospodarcza,
 • spółka z o.o.,
 • spółka jawna,
 • spółka cywilna,
 • spółka komandytowa,
 • spółka akcyjna,
 • rolnik, będący płatnikiem VAT.

Poza tym, jako właściciel przedsiębiorstwa, musisz mieć ukończone 21 lat, posiadać aktualne dane kontaktowe, przejść weryfikację za pomocą aplikacji Kontomatik oraz pozwolić na analizę sytuacji finansowej Twojej firmy. 

Jak wnioskować o faktoring w SMEO?

Wnioskowanie o faktoring możesz rozpocząć online na naszej stronie wnioskomat.com, klikając w poniższy link:

SMEO - faktoring dla firm

Znajdziesz tam szczegółowe informacje na temat usługi, ale też możesz od razu przystąpić do procedury, wybierając komendę ZŁÓŻ WNIOSEK - jednak wcześniej się przygotuj. Zgromadź wystawione już faktury, miej pod ręką dane Twojej firmy, wraz z osiąganymi dochodami. Zostaniesz przekierowany do formularza, gdzie zrobisz pierwszy krok do uzyskania usługi faktoringu. 

Ile kosztuje faktoring w SMEO?

W przeciwieństwie do wielu innych firm faktoringowych SMEO nie pobiera opłaty przygotowawczej. Koszty usługi u tego faktora obejmują jedynie prowizję faktoringową oraz odsetki ustawowe. Prowizja oraz odsetki naliczane są od całej kwoty brutto na fakturze za każdy dzień świadczenia usługi. Na dzień pisania tego artykułu, czyli 23.04.2024 r. prowizja w SMEO wynosi 0,12% kwoty brutto za każdy dzień usługi, zaś odsetki są ustalone ustawowo. 

Przykładowe koszty:

 • faktura na 5000 zł netto na 30 dni - koszty: 297,04 zł,
 • faktura na 10 000 zł netto na 60 dni - koszty: 1188,18 zł,
 • faktura na 50 000 zł netto na 90 dni - koszty: 8911,35 zł.

Jak widać gołym okiem im krótszy okres świadczenia usługi, tym koszty są niższe. 

Faktoring SMEO - czy warto?

SMEO oferuje faktoring na najwyższym poziomie zarówno dla małych jak i średnich firm. Nasza recenzja tych usług jest jednoznaczna - dajemy najwyższą ocenę i serdecznie polecamy naszego partnera. Korzyści, które na pewno dadzą dużo Twojej firmie, w porównaniu do kosztów, które poniesiesz są opłacalne i warto rozważyć ten wybór, zwłaszcza, jeśli zależy Ci na zwiększeniu konkurencyjności w Twojej branży. 

SMEO - sylwetka faktora

SMEO jest firmą, która już od dłuższego czasu skutecznie rozwija się w obszarze FinTech. Swoje usługi kieruje głównie do średnich oraz małych firm. To, co cechuje SMEO, to przede wszystkim minimum formalności oraz bardzo szybkie procesy online. Jest to z całą pewnością bardzo korzystnie dla klientów, zwłaszcza, że faktoring online pozwala Ci załatwić swoje sprawy "od ręki".

Dodano: 01.05.2024

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Artykuły powiązane

Faktoring. Co to jest? Jakie są jego rodzaje?

Faktoring. Co to jest? Jakie są jego rodzaje?

01 Gru 2023Autor: Agnieszka Kłak

Faktoring jest usługą finansową, która sporo zyskała na popularności w ostatnich latach. Jest korzystnym rozwiązaniem finansowym dla wielu firm, które borykają się z wydłużonymi terminami płatności za faktury. Przedłużające się terminy płatności, nierzetelni kontrahenci mogą implikować na kolej(...)

Czytaj więcej
Faktoring pełny czy niepełny? Co wybrać?

Faktoring pełny czy niepełny? Co wybrać?

13 Wrz 2023Autor: Agnieszka Kłak

Obecnie jedną z najbardziej popularnych form finansowania firm jest faktoring. Właściciele przedsiębiorstw coraz częściej decydują się na takie rozwiązanie ze względu na poprawę swojej płynności finansowej oraz możliwość uniknięcia zatorów płatniczych. Z tego artykułu dowiesz się: o różnica(...)

Czytaj więcej
Na czym polega faktoring?

Na czym polega faktoring?

06 Sie 2023Autor: Agnieszka Kłak

Faktoring to usługa, która obecna jest na polskim rynku od wielu lat. Pierwotnie była to usługa, która dostępna była tylko dla dużych firm, z dużą ilością faktur. Kolejne lata istnienia usługi na rynku sprawiły, że faktoring stał się bardziej dostępny, niezależnie od branży czy okresu prowadzenia dz(...)

Czytaj więcej
Faktoring online - czy jest możliwy?

Faktoring online - czy jest możliwy?

27 Marzec 2023Autor: Agnieszka Kłak

Prowadząc przedsiębiorstwo trzeba stale dbać o płynność finansową. Niejednokrotnie można napotkać na trudności w tym zakresie, zwłaszcza w dobie kryzysu. Właściciele firm dość często muszą bardzo długo czekać na pieniądze od swoich kontrahentów, co sprawia, że brakuje im środków potrzebnych tu i ter(...)

Czytaj więcej
Faktoring. Zalety i wady, które powinien znać każdy przedsiębiorca

Faktoring. Zalety i wady, które powinien znać każdy przedsiębiorca

09 Lis 2022Autor: Agnieszka Kłak

Faktoring to dobre rozwiązanie dla wielu firm. Każda z nich znajdzie coś dla siebie, ale jak wiadomo nie od dziś, że wszystko podsiada swoje zalety, jak i wady. Dziś omówimy je dokładnie. Jeśli planujesz zawarcie umowy faktoringowej warto przeczytać ten artykuł - odpowiada on na wiele pytań. Z te(...)

Czytaj więcej
Faktoring z regresem, faktoring pełny, faktoring cichy, czyli o rodzajach faktoringu

Faktoring z regresem, faktoring pełny, faktoring cichy, czyli o rodzajach faktoringu

07 Lis 2022Autor: Agnieszka Kłak

W dzisiejszym artykule zagłębimy się w temat faktoringu oraz skupimy się na jego rodzajach. Pozwoli to lepiej zrozumieć specyfikę produktu oraz ułatwi dobranie odpowiedniego rodzaju faktoringu dla wybranej firmy. Jeśli poznamy rodzaje faktoringu, lepiej dobierzemy produkt dla swojej firmy.  (...)

Czytaj więcej
Co to jest faktoring? Co warto wiedzieć o faktoringu i faktoringu odwróconym?

Co to jest faktoring? Co warto wiedzieć o faktoringu i faktoringu odwróconym?

03 Lis 2022Autor: Agnieszka Kłak

O faktoringu w porównaniu do innych produktów finansowych przeznaczonych dla firm mówi się ostatnio sporo. Warto poznać na zasady na jakich działa faktoring i jak z niego możemy skorzystać. Być może dla wielu przedsiębiorców faktoring okaże się najlepszym rozwiązaniem finansowym. Z tego artykułu (...)

Czytaj więcej
Top