Jak otworzyć rachunek w Alior Banku?

Opublikowano: 07 Lut 2023 Agnieszka Kłak 8 min. czytania

Kategoria: Konta bankowe

Założenie konta osobistego w banku jest jednym z pierwszych kroków, jaki młodzi ludzie stawiają w świecie finansów. Czasem jest też tak, że już będąc od lat klientem konkretnego banku odczujemy potrzebę założenia rachunku gdzie indziej. Wśród wielu korzystnych ofert dostępnych na rynku warto przyjrzeć się kontom osobistym, które można założyć w Alior Banku.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • jakie konto osobiste oferuje Alior Bank,
 • co trzeba zrobić, aby założyć konto w Alior Banku,
 • jakie korzyści płyną z posiadania konta osobistego w Alior Banku,
 • czy trzeba płacić z tytułu otwarcia rachunku bankowego.
konto bankowe alior bank

Rodzaje rachunków oferowane przez Alior Bank

Dziś skupimy się typowo na kontach osobistych. Wśród wielu ofert, które proponuje Alior Bank jest to najbardziej podstawowy rodzaj rachunku. Dzięki niemu dokonujemy przelewów, zakupów w internecie, posługujemy się kartą płatniczą, otrzymujemy wpływy z tytułu wynagrodzeń lub płatności należności na naszą rzecz. Możemy dokonać operacji, dzięki której wesprzemy finansowo rodzinę lub bliskich albo przekażemy datek na cele charytatywne.

Warto o tym pamiętać, gdyż są to funkcje różne od tych, które pełni choćby konto oszczędnościowe. Taki rodzaj rachunku służy do gromadzenia kapitału. Alior Bank także oferuje nam taki produkt, ale jest to już osobny temat. Tymczasem przyjrzyjmy się wspólnie, jakie rodzaje rachunków można otworzyć w Alior Banku.

Konto Jakże Osobiste

Można powiedzieć, że jest to flagowy produkt Alior Banku. Jest to podstawowe konto osobiste, które spełnia wszystkie standardowe funkcje. Dostarcza także klientom dodatkowe korzyści, takie jak:

 • darmowe konto – dla klientów poniżej 26-tego roku życia albo jeśli przynajmniej raz w miesiącu na konto przyjdzie przelew wynoszący nie mniej niż 1500 zł,
 • dodatkowa gotówka – można dostać 400 zł za założenie konta przy spełnieniu promocyjnych warunków,
 • 2% zwrotu za transakcje bezgotówkowe – do 50 zł na miesiąc, promocja trwa do końca lutego.

To właśnie od tego rachunku dorośli ludzie najczęściej zaczynają swoją przygodę w świecie finansów z Alior Bankiem.

Konto dla graczy

Alior Bank ma specjalną ofertę rachunku skierowaną głównie do graczy w League of Legends, ale nie tylko. Można dostać za darmo skórki do wielu gier, nie tylko do LOL-a. Klient otrzymuje także kartę z Ashe z LOL-a, dzięki której może wygrać nagrody w konkursie Mastercard Bezcenne Chwile. Tutaj także prowadzenie konta jest darmowe po spełnieniu takich samych warunków jak przy Koncie Jakże Osobistym.

Podstawowy rachunek płatniczy

Jest to oferta skierowana do osób, które preferują tradycyjny rodzaj konta. Założyć je można tylko poprzez osobiste stawiennictwo w placówce Alior Banku i złożenie wniosku. Jest to konto bezpłatne. Polecane jest całkowicie nowym klientom, którzy jeszcze nie posiadają konta w polskim banku.

Konto dla młodych

Również niepełnoletni klienci mogą uczyć się finansów. Jest to możliwie dzięki koncie dla młodych. Nastolatek może samodzielnie wykonać pierwsze w życiu operacje. Dużym plusem jest to, że rachunek ten jest darmowy aż do ukończenia 26 roku życia. Konto dla młodych mogą założyć osoby w wieku 13-17 lat. Jest to jedna z korzystniejszych ofert, jakie proponuje Alior Bank.

Konto internetowe w Alior Banku

Bardzo wygodny i nowoczesny rodzaj rachunku. Jego działanie opiera się na bankowości internetowej. Zakładając w Alior Banku konto internetowe klient otrzymuje następujące korzyści:

 • darmowe przelewy,
 • darmowe konto bez żadnych warunków,
 • darmowe korzystanie z karty – jeśli w miesiącu dokonaliśmy płatności kartą na minimum 300 zł,
 • darmowe wypłaty z bankomatów Alior Banku oraz Euronet – w tym drugim przypadku tyczy to wypłat do 100 zł.

Współcześnie warto mieć takie konto, ze względu na powszechną informatyzację procesów finansowych.

Konto walutowe

Na tym rachunku można gromadzić środki pieniężne w dolarach amerykańskich, euro, frankach szwajcarskich i funtach szterlingach. Konto jest darmowe, a klient może skorzystać z usługi wielowalutowej. Dzięki temu rachunkowi można dokonywać także wymiany walut.

Zakładanie konta w Alior Banku

Poza podstawowym rachunkiem płatniczym oraz kontem walutowym w Alior banku można otworzyć rachunek w bardzo podobny sposób w jaki można założyć konto internetowe. Wystarczy poprzez stronę banku złożyć wniosek. Należy uzupełnić swoje dane w formularzu i czekać na kontakt z banku. Wszystko to można zrobić poprzez internetową bankowość albo za pomocą aplikacji Alior Mobile. Umowa zostanie przesłana przez bank do podpisu.

Ważną częścią wnioskowania jest weryfikacja tożsamości. Klient może wybrać jeden z dwóch sposobów. Pierwszym jest wykonanie przelewu weryfikacyjnego z innego banku. Środki zostaną zwrócone niezwłocznie po potwierdzeniu tożsamości. Natomiast drugim sposobem jest podpisanie niezbędnych dokumentów i wysłanie ich kurierem.

W przypadku podstawowego rachunku płatniczego oraz konta walutowego należy osobiście stawić się w placówce. Klient na miejscu wypełnia wniosek i podaje niezbędne informacje. Pracownik banku przeprowadzi klienta przez cały proces wnioskowania.

Plusy posiadania konta w Alior Banku

Jak już opisaliśmy, otwarcie konta w Alior Banku w każdym rodzaju rachunku wiąże się z konkretnymi korzyściami. Ale to nie wszystko. Klient ma możliwość dobrania maksymalnie dwóch dodatkowych korzyści ze specjalnego pakietu. Oto zestaw 11-tu korzyści, spośród których można wybierać:

 • darmowa wypłata ze wszystkich bankomatów w Polsce,
 • darmowa wypłata ze wszystkich bankomatów za granicą,
 • pomoc finansowa w niespodziewanych i trudnych wypadkach,
 • wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym,
 • darmowe przelewy natychmiastowe – do 5-ciu darmowych przelewów,
 • ubezpieczenie na wyjazdy zagraniczne,
 • limit odnawialny w rachunku,
 • punkty w ramach programu Bezcenne Chwile skierowanego do graczy,
 • zwrot 2% za płatności mobilne,
 • darmowe przewalutowanie w ramach płatności kartą,
 • 30 darmowych powiadomień SMS.

Oferując pakiet korzyści Alior Bank wyróżnił swoją ofertę na rynku.

Rachunek w Alior Banku – czy to coś kosztuje?

Prowadzenie rachunku w Alior Banku jest darmowe przy spełnieniu określonych warunków – szczegóły wymieniliśmy przy rodzajach kont. Dodatkowo przy koncie internetowym bezwarunkowo darmowe są przelewy internetowe. Jednakże jeśli klient osiągnął już określony wiek albo nie dokonał minimum płatności w miesiącu, to wówczas poniesie koszty. Są to drobne obciążenia oscylujące zazwyczaj w okolicach kilku złotych miesięcznie. Konkretne stawki się zmieniają. Chcąc poznać ich aktualne wartości warto na bieżąco śledzić tabelę taryf i opłat Alior Banku.

Dodano: 07.02.2023

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Artykuły powiązane

Pożyczka online Alior Bank, ING, PKO. W jakim banku zaciągniesz pożyczkę online?

Pożyczka online Alior Bank, ING, PKO. W jakim banku zaciągniesz pożyczkę online?

03 Maj 2024Autor: Agnieszka Kłak

Myśląc o wnioskowaniu o pożyczkę online przychodzą nam na myśl firmy pozabankowe, nic jednak bardziej mylnego. W obliczu galopujących, nowych technologii również instytucje bankowe dostosowały swoje procedury do wymogów współczesnego klienta. Istnieją takie kredyty gotówkowe, które możliwe są do(...)

Czytaj więcej
Wyższa Kultura Bankowości czyli Alior Bank i jego sylwetka biznesowa - innowacyjna instytucja na rynku finansowym.

Wyższa Kultura Bankowości czyli Alior Bank i jego sylwetka biznesowa - innowacyjna instytucja na rynku finansowym.

06 Kwi 2024Autor: Agnieszka Kłak

Alior Bank od wielu lat jest zdobywcą licznych, prestiżowych nagród rynku bankowego. Innowacje, nowoczesne rozwiązania i klienci, którzy chętnie korzystają z usług banku zadowoleni z jakości świadczonych usługi i bogatej oferty produktowej są chyba najlepszym potwierdzeniem biznesowej wizji zarządza(...)

Czytaj więcej
Mieszkanie bez wkładu własnego w Alior Banku

Mieszkanie bez wkładu własnego w Alior Banku

05 Lut 2023Autor: Dagmara Konik

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego jest konieczne, jeśli nie posiadasz wolnych środków finansowych w tak dużej kwocie, by kupić za nie nieruchomość. Musisz jednak mieć tyle pieniędzy, aby starczyło przynajmniej na wkład własny. A co, jeżeli Cię na to nie stać? Na szczęście klienci Alior Banku nie mus(...)

Czytaj więcej
Nadpłata kredytu w Alior Bank

Nadpłata kredytu w Alior Bank

03 Paź 2022Autor: Agnieszka Kłak

Jeżeli jesteś klientem Alior Banku i w tym momencie spłacasz zobowiązanie to musisz wiedzieć wszystko o możliwościach, jakie daje Ci nadpłata kredytu. Dzięki temu zawsze będziesz mieć pod ręką rozwiązanie, które pozwoli Ci na wcześniejsze uregulowanie długu. Dziś omówimy sobie także kwestię gromadze(...)

Czytaj więcej
Kredyt gotówkowy Alior Bank

Kredyt gotówkowy Alior Bank

26 Maj 2022Autor: Agnieszka Kłak

Klient, który rozważa zaciągnięcie kredytu gotówkowego często stawia sobie szereg pytań. Do jakiej kwoty może wnioskować? Ile będą wynosić raty? Czego bank będzie wymagał przy udzielaniu pożyczki? Lepiej wziąć kredyt w banku, w którym ma się otwarty rachunek czy w innym banku? Na te i wiele innych p(...)

Czytaj więcej
Alior Bank - kredyt hipoteczny

Alior Bank - kredyt hipoteczny

10 Lut 2022Autor: Sylwia Chrószcz

O kredycie na zakup mieszkania lub budowę domu jest wiele artykułów, dlatego dziś skupimy się na jednym banku, który ma w swojej ofercie kredyt hipoteczny. Dowiemy się co proponuje Alior Bank dla klientów, którzy są zainteresowani skorzystaniem z kredytu hipotecznego.  Z tego artykułu dowies(...)

Czytaj więcej
Top