Jaki kredyt hipoteczny wziąć w VeloBanku?

Opublikowano: 16 Gru 2023 Agnieszka Kłak 11 min. czytania

Kategoria: Kredyty hipoteczne

Kredyt hipoteczny w VeloBanku to produkt, który pomoże niejednemu klientowi w spełnieniu marzeń o własnych czterech ścianach. Propozycja tej instytucji na pewno spodoba się tym osobom, które stawiają na nowoczesność i cenią sobie swój własny czas. Bardzo proste procedury wnioskowania oraz możliwość starania się o zobowiązanie na drodze online powodują, że już niejeden nieprzekonany zmienił zdanie i postanowił pozyskać pieniądze na własny dom bądź mieszkanie właśnie z VeloBanku.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • o jaki kredyt hipoteczny można się starać w VeloBanku,
 • czy masz szansę na kredyt hipoteczny z VeloBanku,
 • jak w praktyce wygląda ubieganie się o kredyt z VeloBanku,
 • czy warto starać się o kredyt z VeloBanku.
kredyt hipoteczny velobank

Kredyt hipoteczny w VeloBanku - garść podstawowych informacji

Kredyt hipoteczny jest z zasady kredytem celowym, z którego pieniądze w przypadku klientów indywidualnych mają zostać przekazane na zaspokojenie ich potrzeb mieszkaniowych. Mówiąc krócej: na zakup domu lub mieszkania. Oczywiście może to dotyczyć innych przedsięwzięć związanych z pozyskaniem nieruchomości na własność, jak np. budowa domu. Kredytodawca ustanawia zabezpieczenie hipoteczne na nieruchomości. Klient musi posiadać wkład własny oraz spełnić wszelkie, wymagane prawem formalności. Nie inaczej jest w przypadku VeloBanku. 

Warto też dodać, że klient wnioskujący o kredyt hipoteczny w VeloBanku skorzysta z dodatkowych usług. Jedną z nich jest otwarcie rachunku (jeżeli wcześniej takowego nie było). Opłata za prowadzenie konta w banku 0 zł. 

Jakie kredyty hipoteczne proponuje VeloBank?

Generalnie rzecz biorąc VeloBank oferuje dwa rodzaje kredytów hipotecznych. Pierwszy z nich udzielany jest w ramach programu Bezpieczny kredyt 2 proc., do którego przystąpił nie tylko VeloBank, ale też inne instytucje. Drugi to standardowa oferta, czyli kredyt hipoteczny VeloDom. Dla kogo przeznaczone są te zobowiązania? Jakie są warunki? Objaśniamy poniżej. 

Bezpieczny kredyt 2 proc.

Rządowy kredyt hipoteczny zakłada dopłaty z BGK do rat, w związku z czym, z perspektywy klienta VeloBanku występuje tu oprocentowanie w wysokości 2 proc. plus marża banku. Jest to oferta o wiele bardziej opłacalna, niż produkt po rynkowych stawkach. Warto jednak wiedzieć, że nie każdy otrzyma BK2% z VeloBanku. Zobowiązanie na rządowych warunkach będzie dostępne dla tego klienta, który:

 • nie ukończył jeszcze 45 roku życia,
 • nie posiada prawa własności albo spółdzielczego prawa własności do domu lub mieszkania,
 • nigdy nie posiadał prawa własności albo spółdzielczego prawa własności do domu lub mieszkania.

BK 2% cechuje się następującymi parametrami:

 • kwota dla singla - do 500 000 zł,
 • kwota dla par - do 600 000 zł,
 • dopłaty przez pierwsze 10 lat kredytowania,
 • okres kredytowania: 15 - 35 lat,
 • oprocentowanie stałe.

Więcej na temat tego produktu pisaliśmy w tym artykule: Czy można wnioskować o Bezpieczny kredyt 2% w VeloBanku?

Kredyt hipoteczny VeloDom

Jeżeli chodzi o standardową propozycję VeloBanku, to kredyt ten charakteryzuje się w sposób następujący:

 • kwota: 100 000 - 3 000 000 zł,
 • max. okres kredytowania: 35 lat,
 • pokrycie wartości nieruchomości: do 90%,
 • waluta: PLN,
 • oprocentowanie okresowo stałe.

Co ciekawe, dla niejednego klienta nie lada gratką może być fakt, że otrzymawszy kredyt hipoteczny VeloDom można dostać dodatkowo do 15% kwoty wartości kredytu na dowolny cel. 

Kto może starać się o kredyt hipoteczny z VeloBanku?

Wniosek o kredyt hipoteczny z VeloBanku może składać każdy klient, który:

 • ukończył 18 rok życia,
 • legitymuje się aktualnym dowodem osobistym,
 • mieszka na terenie RP,
 • posiada pełną zdolność do czynności prawnych,
 • otrzyma dostatecznie wysoką ocenę zdolności kredytowej,
 • ma pozytywną historię kredytową w BIK.

Oprócz tego konieczne jest także posiadanie własnego kapitału na poczet wkładu własnego. 

Jakie dokumenty należy przygotować do wnioskowania?

Jeśli chodzi o dokumenty, których może wymagać VeloBank, to na pewno trzeba powiedzieć, że należy wymienić je, po sklasyfikowaniu do jednej z trzech grup:

 1. Dokumenty osobowe i informacyjne. Będą to wszystkie dokumenty, które dotyczą zarówno klienta jak i kredytu. Podstawą jest oczywiście dowód osobisty. W odpowiednim formularzu należy wpisać wszystkie dane takie jak imię, nazwisko, adres zamieszkania, telefon, e-mail, nr PESEL, nr dowodu osobistego, a także rodzaj kredytu, kwotę oraz okres spłaty.
 2. Dokument finansowe. Na ich podstawie bank oceni zdolność kredytową klienta. Należy przygotować zaświadczenie od pracodawcy o zatrudnieniu i wysokości uzyskiwanych zarobków. Wyciąg z konta bankowego pozwoli kredytodawcy przeanalizować wydatki klienta. Bank może poprosić także o deklarację PIT za zeszły rok podatkowy,
 3. Dokumenty dotyczące nieruchomości. Klient musi pokazać bankowi umowę przedwstępną z deweloperem (kupno z rynku pierwotnego) albo umowę kupna-sprzedaży nieruchomości (kupno z rynku wtórnego). Potrzebny będzie także operat szacunkowy nieruchomości. Trzeba przedstawić także aktualne zaświadczenie energetyczne. W przypadku, gdy kredytem będzie finansowana budowa domu należy przedłożyć decyzję o pozwoleniu na budowę oraz wypis i wyrys z ewidencji gruntów. Niezbędny jest także odpis z księgi wieczystej nieruchomości.

W przypadku, gdy klient stara się o BK2% z VeloBanku, musi dostarczyć oświadczenie, że jest uprawniony do skorzystania z programu rządowego. 

Ile wynosi wkład własny w VeloBanku?

Podstawowy wkład własny w VeloBanku wynosi 20% wartości planowanej inwestycji. Jednakże można wpłacić mniej - jedynie 10%, ale wówczas należy dodatkowo wykupić ubezpieczenie niskiego wkładu własnego. Przykładowo, jeśli dom kosztuje 500 000 zł, to należy mieć 100 000 zł wkładu własnego bez dodatkowego ubezpieczenia, albo 50 000 zł z ubezpieczeniem. Można też przeznaczyć większe środki na poczet wkładu własnego, pow. 20%. Wówczas szanse na otrzymanie zobowiązania będą wyższe. 

Jak uzyskać kredyt hipoteczny w VeloBanku?

Dobra informacja jest taka, że możesz rozpocząć procedurę wnioskowania o kredyt bez wychodzenia z domu. Możesz kliknąć w ten link: VeloBank - kredyt hipoteczny, a zostaniesz przekierowany do strony, gdzie znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na temat produktu. Zauważysz także opcję ZŁÓŻ WNIOSEK. Wybierając ją otworzysz formularz online, gdzie możesz zacząć cały proces od podania swoich danych. Pamiętaj, że bank poprosi Cię o przesłanie dokumentów, których listę już wymieniliśmy. Przejdziesz proces weryfikacji tożsamości, zostaniesz także poproszony o wyrażenie niezbędnych zgód. Umowę podpiszesz osobiście już w placówce VeloBanku. 

Czy opłaca się wnioskować o kredyt hipoteczny z VeloBanku?

Kwestia opłacalności wnioskowania o kredyt hipoteczny z VeloBanku może być rozstrzygnięta na różnorakie sposoby. Jedna grupa klientów będzie brała pod uwagę tylko nominalne liczby i koszty, jakie wiążą się z zaciągnięciem kredytu. Druga grupa skupi się na porównywaniu oferty VeloBanku z innymi bankami. My zaś polecamy zastosować metodę mieszaną - koniecznie weź pod uwagę to, ile wyniesie rata i czy będziesz w stanie ją regulować, ale też przeanalizuj, czy w innym banku zapłacisz mniej, czy więcej. Fakt faktem, że w grudniu 2023 roku oferta VeloBanku była bardzo konkurencyjna. Poniższy przykład w konkretnych liczbach i z uwzględnieniem porównania różnych ofert oddaje opłacalność wnioskowania o ten produkt właśnie w VeloBanku. 

Przykład. Pan Jerzy zaciągnął kredyt hipoteczny w VeloBanku przy następujących założeniach: całkowita kwota kredytu = 400 000 zł, okres spłaty = 30 lat. Zgodnie z ofertą aktualną na grudzień 2023 roku, RRSO wyniesie 6,77%, natomiast oprocentowanie 6,57%. Prowizja wynosi natomiast 0%. Całkowita kwota do spłaty wyniesie 1 146 020,40 zł, natomiast pojedyncza rata 3183,39 zł. Oprócz tych liczb warto też wziąć pod uwagę, że kredyt na taką samą kwotę, przy takim samym okresie spłaty w konkurencyjnych bankach jest o 150 000 - 400 000 zł droższy. 

Informacje o kredytodawcy

Kredytodawcą, który udziela zobowiązania na cele mieszkaniowe jest VeloBank S.A. z siedzibą w Warszawie. Powstał de facto w październiku 2022 roku w wyniku przymusowej restrukturyzacji Getin Banku, przeprowadzonej przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. VeloBank przejął dwie marki: Getin Bank oraz Getin Noble Bank. Zobowiązania oraz depozyty dotychczasowych klientów Getin Bonku oraz Getin Noble Banku zostały przeniesione do VeloBanku. Obecnie VeloBank udziela zarówno kredytów hipotecznych jak i gotówkowych, a swoją ofertę kieruje do klientów indywidualnych oraz firmowych. Jest to bank uniwersalny. 

Dodano: 16.12.2023

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top