Gdzie można dostać kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej?

Opublikowano: 29 Kwi 2023 Agnieszka Kłak 9 min. czytania

Kategoria: Kredyty konsolidacyjnePoradnik Konsolidacji

W przypadku, gdy klient spłaca więcej niż jedno zobowiązanie, może borykać się z trudnościami finansowymi. Wiele rat nałożonych na siebie to duże obciążenie dla domowego budżetu. Wówczas klient może stanąć przed koniecznością zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. Ale jak to jest z dostępnością tego produktu, zwłaszcza jeśli zdolność kredytowa jest niska albo praktycznie nie istnieje?

Z tego artykułu dowiesz się:

 • czy dostępne są bankowe kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej,
 • gdzie można skonsolidować zobowiązania,
 • co zrobić, jeśli bank nie udzieli konsolidacji.
brak zdolności kredytowej

Zdolność kredytowa – kiedy jest za niska, kiedy jej w ogóle nie ma?

Podstawowym krokiem w całej drodze do przyznania kredytu jest procedura badania zdolności kredytowej. Dotyczy to także kredytu konsolidacyjnego. Jeżeli klient zarabia wystarczająco dużo, jego źródło dochodów jest stabilne i nie ma on zbyt dużych obciążeń finansowych, to wówczas może mieć wysoką zdolność kredytową. W przeciwnym wypadku będzie ona za niska.

W życiu może zdarzyć się tak, że konsument będzie obciążony spłatą więcej niż jednego zobowiązania. Załóżmy, że kiedyś zaciągnął kredyt hipoteczny. W międzyczasie pojawiła się pilna potrzeba finansowa, więc wziął jeszcze kredyt gotówkowych. Niestety później miało miejsce bardzo pechowe wydarzenie i klient był zmuszony ubiegać się jeszcze o pożyczkę pozabankową. Teraz to wszystko bardzo go przytłacza. Czy może liczyć na jakieś rozwiązania? Co z jego zdolnością?

Otóż spłacając wiele rat różnych zobowiązań można mieć bardzo niską zdolność kredytową, nawet przy bardzo przyzwoitych dochodach. Ale uwaga – niska zdolność kredytowa wcale nie musi oznaczać, że nie ma jej w ogóle. Problem w tym, że chcąc wybrnąć z kłopotów finansową za pomocą kredytu konsolidacyjnego klient może nie mieć pewności czy jego niska zdolność będzie wystarczająca. Aby przekonać się o tym osobiście warto skorzystać z darmowego kalkulatora zdolności kredytowej.

Pamiętać należy także, że o wydaniu pozytywnej decyzji kredytowej będzie też decydowała historia kredytowa klienta. Jeśli zawsze regulował on swoje długi terminowo, to wówczas wypadnie w oczach banku wiarygodnie. Jeśli zaś spóźniał się ze spłatą, to jaki niewiarygodny klient będzie nie miał zbytnio szans na zobowiązanie.

Czy bank udzieli kredytu konsolidacyjnego bez zdolności?

Jeżeli klient nie ma wystarczająco wysokiej zdolności kredytowej, to bank nie udzieli mu zobowiązania. Instytucje bankowe nie mogą sobie pozwolić na ryzyko sprzedaży produktu finansowego osobie, która nie będzie w stanie spłacać kapitału wraz z odsetkami. Dlatego też próżno na polskim rynku szukać kredytów konsolidacyjnych z banków, gdzie nie jest wymagana zdolność kredytowa klienta. Jednakże to nie znaczy, że mając relatywnie niską zdolność kredytową nie można starać się o bankowy kredyt konsolidacyjny.

Które banki udzielają kredytu konsolidacyjnego?

Nawet niska zdolność kredytowa nie stoi na przeszkodzie, by złożyć wniosek kredytowy o konsolidację. Warto przyjrzeć się ofertom poszczególnych banków, aby zorientować się w dostępności tych produktów. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji, z których mogą skorzystać zadłużeni klienci.

Kredyt konsolidacyjny w Velo Banku

Velo Bank proponuje konsolidację na następujących warunkach:

 • nie ma ograniczenia liczby konsolidowanych zobowiązań,
 • klient musi mieć spłacone co najmniej 3 raty,
 • można konsolidować produkty bankowe, pozabankowe, karty kredytowe i limity w rachunkach.

Velo Bank może wymagać od klienta dokumentów dotyczących konsolidowanych zobowiązań.

Konsolidacja w Alior Bank

W Alior Banku można konsolidować następujące produkty:

 • kredyty na dowolny cel,
 • kredyty studenckie,
 • kredyty hipoteczne z innych banków,
 • pożyczki pracownicze,
 • kredyty na zakup towarów, usługi i papierów wartościowych,
 • limity odnawialne i karty kredytowe,
 • produkty pozabankowe i pozabankowe.

Zapoznając się bardziej szczegółowo z ofertą Alior Banku, warto też przejrzeć listę produktów, które nie podlegają konsolidacji.

Kredyt konsolidacyjny w BNP Paribas

Konsolidacja kredytów jest także możliwa w BNP Paribas. Jest to rozwiązanie dostępne gdy:

 • klient w momencie wnioskowania nie zalega ze spłatą rat,
 • klient przez ostatni 1 rok nie spóźnił się ze spłatą dłużej niż 30 dni,
 • klient nigdy nie spóźnił się ze spłatą dłużej niż 90 dni.

Produkty mające stanowić przedmiot konsolidacji muszą być widoczne w BIK albo w bazach banku.

Konsolidacja w Santander Consumer Bank

Santader Consumer Bank konsoliduje takie produkty jak:

 • kredyty gotówkowe i pożyczki gotówkowe,
 • kredyty na zakup towarów i usług,
 • kredyty na zakup samochodu,
 • inne pożyczki i kredyty konsolidacyjne.

Wysokość kredytu konsolidacyjnego z tego banku może wynieść nawet do 100 000 zł.

Jeśli bardzo szybko zaciągnąłeś więcej niż jedną pożyczkę krótkoterminową i teraz nie wiesz, jak z tego wybrnąć, to koniecznie przeczytaj ten artykuł: Konsolidacja chwilówek – jak to zrobić?

Nie mam zdolności kredytowej. Jak nie do banku, to gdzie?

Wielu klientów zadaje sobie pytanie: „skoro nie mam odpowiedniej zdolności, to czy dostanę kredyt konsolidacyjny gdzieś indziej niż w banku?”. Istnieje pewne rozwiązanie. Otóż na rynku funkcjonują pozabankowe pożyczki konsolidacyjne. Jednakże niekiedy może być problem z szerokim wyborem. Obecnie na pewno taka pożyczka jest możliwa w ofercie Smartney. Firma przyjmuje kredyty i pożyczki pozabankowe, widniejące w BIK, które zostały udzielone przez inne instytucje. Smartney nie konsoliduje udzielonych przez siebie zobowiązań.

Jak zaciągnąć pożyczkę konsolidacyjną?

Jeśli nie otrzymasz konsolidacji w banku, a masz naprawdę pilną potrzebę, to możesz skorzystać z pożyczki konsolidacyjnej bez zdolności kredytowej online albo stacjonarnie. Oczywiście wszystko zależy od dostępności ze strony pożyczkodawcy. Smartney daje możliwość wnioskowania online. Po wypełnieniu formularza, potwierdzeniu tożsamości i załatwieniu minimum formalności, konsolidacja może zostać przyznana klientowi w formie elektronicznej.

Jak poprawić swoją zdolność kredytową?

Uzyskanie kredytu konsolidacyjnego z banku stanie się dla Ciebie możliwe, jeśli coś poprawi się w ocenie zdolności kredytowej, którą posiadasz. Bardzo dobrze jest zwiększyć dochód oraz ustabilizować jego źródło. Warto też zmniejszyć wydatki.

Kiedy konsolidacja się opłaca?

Kredyt konsolidacyjny albo pożyczka konsolidacyjna będą się opłacały wtedy, kiedy nie będziesz już w stanie regulować rat dotychczasowych zobowiązań. Póki jesteś jeszcze w stanie spłacać długi i przeżyć z miesiąca na miesiąc, dopóty warto rozważyć czy na pewno potrzebujesz takiego rozwiązania – konsolidacja bądź co bądź przyniesie dodatkowe koszty. Jeśli jednak masz sytuację podbramkową, to konsolidując zobowiązania otrzymasz jedną, mniejszą ratę, zamiast kilku o łącznej większej wartości. Wydłuży Ci się także okres kredytowania. W ramach niektórych ofert możesz też otrzymać dodatkową gotówkę. Pozwoli Ci to wytchnąć i koniec końców wyjść z długów.

Dodano: 29.04.2023

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top