Kredyt na 50 000 PLN. Gdzie znajdę najlepszy?

22 Lis 2019 Urszula Sokół 6 min. czytania

Kategoria: Kredyty gotówkoweKredyty

Kredyt gotówkowy to jeden z najpopularniejszych produktów bankowych. Według statystyk Biura Informacji Kredytowej średnia wartość kredytu konsumenckiego wynosi w 2017 roku prawie 17 000 PLN. Klienci jednak często poszukują wyższych kwot. Sprawdźmy zatem, gdzie znajdę najlepszy kredyt na 50 000 PLN?

Cel kredytowania 

Kredyt gotówkowy na kwotę 50 000 zł w zdecydowanej większości przypadków zaliczymy do kategorii kredytów gotówkowych na dowolny cel udzielanych w linii consumer finance. W ramach tej kwoty możemy starać się w banku zarówno o kredyt biznesowy, jak i na nasze indywidualne cele niezwiązane z prowadzoną działalnością gospodarczą. W przypadku takiej kwoty kredytu bardzo rzadko klienci wnioskują o produkt zabezpieczony hipoteką. Przy tych kwotach kredytu koszty finansowania i ilość procedur związanych z zabezpieczeniem kredytu są zbyt czasochłonne. Łatwiej i prościej skorzystać 
z produktu dla klientów indywidualnych. 

Okres kredytowania 

W przypadku wnioskowania o produkt bez zabezpieczeń dla klientów indywidualnych okres kredytowania jaki możemy uzyskać to nawet 144 miesiące. Oczywiście jest to umowny okres w którym kredyt zostanie spłacony w całości. Banki bez dodatkowych formalności i kosztów udostępniają również możliwość wcześniejszej lub całkowitej spłaty kredytu. W praktyce natomiast często występującym okresem kredytowania jest pięcioletni okres kredytowania. Z punktu widzenia instytucji finansującej najkorzystniejszym okresem kredytowania jest kredyty z okresem spłaty do 24 miesięcy, gdzie bank ponosi mniejsze ryzyko zaangażowania kapitału. 

gdzie najlepszy kredyt na 50000

Najlepszy kredyt w zależności od ceny 

Wybierając najlepszą ofertę kredytową należy wiedzieć, że banki w swoich ofertach posiadają oferty zarówno dla klientów szukających niskiego oprocentowania, jaki i kierujących się wartością prowizji. Ubezpieczenia kredytu w formie zabezpieczenia spłaty pożyczki w przypadku zgonu lub poważnej choroby nie są już tak popularnymi usługami dodatkowymi jak kiedyś. Przy poszukiwaniu oferty kredytowej i w rozmowach ze swoim doradcą kredytowym warto pamiętać o możliwości negocjacji warunków cenowych. Najczęściej negocjacji może podlegać wartość prowizji, bardzo rzadko oprocentowania. Poniżej przygotowaliśmy dla Państwa podsumowanie ofert z kilku wiodących ofert dla kwoty 50 000 zł na okres 60 miesięcy:

RANKING KREDYTÓW GOTÓWKOWYCH wnioskomat.com LISTOPAD 2019 (dla kwoty 50 000 PLN na okres 60 miesięcy)

bnp praibas

1114,84

Rata

7,99%

Oprocentowanie

9,99%

Prowizja

12,90 %

RRSO
alior logotyp

1165,84

Rata

9,99%

Oprocentowanie

8,99%

Prowizja

15,04%

RRSO
getin logotyp

1179,99

Rata

9,99%

Oprocentowanie

9,99%

Prowizja

15,70%

RRSO

 

Jak wygląda proces kredytowy

W zależności od wyboru banku proces kredytowy może przebiegać w odmienny sposób. Stałym elementem jest złożenie wniosku kredytowego wraz z dodatkowymi dokumentami, gdzie zawsze jest to dowód osobisty oraz dokument dochodowy. Banki akceptują szeroki zakres dokumentów dochodowych w zależności od źródła dochodu. Nie jest trudnością w uzyskaniu kredytu urlop głównej księgowej – zawsze możemy zawnioskować o kredyt na podstawie posiadanych wpływów na rachunek bankowy czy nawet dokumentu PIT-11. Również w przypadku każdego wniosku wniosek trafi do analizy po stronie centrali banku, który może się kontaktować z klientem celem potwierdzenia danych zawartych we wniosku kredytowym. W zależności od wyboru banku różnie może wyglądać etap podpisania umowy. Dla wniosków, które były procesowane przy udziale pracownika placówki bankowej celem podpisania umowy klient musi zjawić się w konkretnej placówce banku, gdzie będą na niego oczekiwać dokumenty kredytowe do podpisu. Dla wniosków w których doradca kredytowy pracuje na zintegrowanych systemach podpisanie umowy może nastąpić w placówce agenta. Oznacza to dużą wygodę w procesowaniu wniosków. Podczas jednej wizyty u agenta uzyskujemy taki sam kredyt gotówkowy, jak podczas wizyty w banku. 

Co warto wiedzieć więcej 

W przypadku ubiegania się o kredyt gotówkowy w kwocie 50 000 zł w zależności od naszego stanu cywilnego, jaki deklarujemy we wniosku może wystąpić element zgody małżonka na zaciągnięcie zobowiązania. Dla osób, które są stanu „wolnego” jak często pada we wnioskach kredytowych, czyli kawaler lub panna lub związkach nieformalnych nie są wymagane dodatkowe dokumenty. W przypadku orzeczenia o rozwodzie lub separacji Bank może wymagać od nas przedstawienia takiego dokumentu. Podobnie jest w przypadku rozdzielności majątkowej. 

Uzyskanie finansowania w kwocie 50 000 zł w zależności od naszej zdolności kredytowej nie jest skomplikowanym procesem. Trafiając do doradcy kredytowego akredytowanego w sieci Helikon istnieje duże prawdopodobieństwo uzyskania tak wysokiej kwoty kredytu nawet w jeden dzień i bez dodatkowych zabezpieczeń.  Jeśli chcesz skorzystać z tej opcji skorzystaj z opcji formularza kontaktowego. 
 

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena artykułu / gł.

Komentarze (0)


Artykuły powiązane

Kredyt samochodowy, gotówkowy czy odnawialny? Jak sfinansować samochód.

Kredyt samochodowy, gotówkowy czy odnawialny? Jak sfinansować samochód.

01 Lip 2019Autor: Wojciech Zieliński

Większość z nas marzy o czterech kółkach. Nie zawsze mamy odłożoną gotówkę na ten cel i wówczas pojawia się pytanie – jaki sposób finansowania tej inwestycji będzie dla nas najkorzystniejszy?

Czytaj więcej
Jak wygląda wniosek kredytowy?

Jak wygląda wniosek kredytowy?

01 Lip 2019Autor: Oliwia Chielewska

Jeśli decyzja o zaciągnięciu kredytu została już podjęta, najpierw należy złożyć w banku wniosek kredytowy. Jest to pierwszy wymagany etap rozpoczynający procedurę ubiegania się o możliwość finansowania. Dotyczy to każdego rodzaju kredytu bankowego, niezależnie (...)

Czytaj więcej
Czy poprzez wnioskomat.com możesz dostać najlepszy kredyt bankowy?

Czy poprzez wnioskomat.com możesz dostać najlepszy kredyt bankowy?

19 Cze 2019Autor: Krzysztof Rzepka

Sytuacje, w których zaczynamy poszukiwać finansowania, możemy podzielić na trzy główne kategorie, które determinują to, po jaki produkt sięgniemy. Pierwsza z nich wynika z chęci zaspokojenia jakiejś materialnej potrzeby - szukamy pieniędzy n

Czytaj więcej
Czym jest RRSO - czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania Kredytu?

Czym jest RRSO - czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania Kredytu?

30 Maj 2019Autor: Wojciech Zieliński

Bardzo często w reklamach poszczególnych produktów spotykamy się z pojęciem tzw. RRSO. RRSO to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania Kredytu, czyli tak naprawdę suma wszystkich opłat, które ponosimy wyrażona procentowo w stosunku rocznym. O co

Czytaj więcej
Top