Kredyt na 50 000 PLN. Gdzie znajdę najlepszy?

Opublikowano: 10 Maj 2023 Agnieszka Kłak 9 min. czytania

Kategoria: Poradnik Kredytowy

Kredyt gotówkowy to jeden z najpopularniejszych produktów bankowych. Według statystyk Biura Informacji Kredytowej średnia wartość kredytu konsumenckiego wynosi w marcu 2023 roku 22 935 PLN. Klienci jednak często poszukują wyższych kwot. Sprawdźmy zatem, gdzie znajdę najlepszy kredyt na 50 000 PLN?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • na jaki cel przyznawane są kredyty gotówkowe,
  • co to znaczy, że kredyt gotówkowy jest najkorzystniejszy,
  • gdzie można znaleźć najlepszą ofertę kredytu gotówkowego.
kredyt na 50000

Cel kredytowania 

Kredyt gotówkowy na kwotę 50 000 zł w zdecydowanej większości przypadków zaliczymy do kategorii kredytów gotówkowych na dowolny cel udzielanych w linii consumer finance. W ramach tej kwoty możemy starać się w banku zarówno o kredyt biznesowy, jak i na nasze indywidualne cele niezwiązane z prowadzoną działalnością gospodarczą. W przypadku takiej kwoty kredytu bardzo rzadko klienci wnioskują o kredyt hipoteczny. Przy tych kwotach kredytu koszty finansowania i ilość procedur związanych z zabezpieczeniem kredytu są zbyt czasochłonne. Łatwiej i prościej skorzystać z produktu dla klientów indywidualnych. 

Okres kredytowania 

W przypadku wnioskowania o produkt bez zabezpieczeń dla klientów indywidualnych okres kredytowania jaki możemy uzyskać to nawet 144 miesiące. Oczywiście jest to umowny okres w którym kredyt zostanie spłacony w całości. Banki bez dodatkowych formalności i kosztów udostępniają również możliwość wcześniejszej lub całkowitej spłaty kredytu. W praktyce natomiast często występującym okresem kredytowania jest pięcioletni okres kredytowania. Z punktu widzenia instytucji finansującej najkorzystniejszym okresem kredytowania jest kredyty z okresem spłaty do 24 miesięcy, gdzie bank ponosi mniejsze ryzyko zaangażowania kapitału. 

gdzie najlepszy kredyt na 50000

Najlepszy kredyt w zależności od ceny 

Wybierając najlepszą ofertę kredytową należy wiedzieć, że banki w swoich ofertach posiadają oferty zarówno dla klientów szukających niskiego oprocentowania, jaki i kierujących się wartością prowizji. Ubezpieczenia kredytu w formie zabezpieczenia spłaty pożyczki w przypadku zgonu lub poważnej choroby nie są już tak popularnymi usługami dodatkowymi jak kiedyś. Przy poszukiwaniu oferty kredytowej i w rozmowach ze swoim doradcą kredytowym warto pamiętać o możliwości negocjacji warunków cenowych. Najczęściej negocjacji może podlegać wartość prowizji, bardzo rzadko oprocentowania. Poniżej przygotowaliśmy dla Państwa podsumowanie ofert z kilku wiodących ofert dla kwoty 50 000 zł na okres 60 miesięcy:

Kredyt gotówkowy - kwota: 50 000 zł, okres: 60 mies
Banki
Kwota kredytu: 50 000 zł
Ilość rat kredytu: 60 mies
Oprocentowanie RRSO Prowizja Łączna kwota do spłaty Wysokość raty Akcja
Kasa Stefczyka - kredyt gotówkowy (zobacz) 11,00 % 11,57 % 0,00 % 65 227,20 zł 1 087,12 zł
VeloBank kredyt gotówkowy - Kredyt dla aktywnych (zobacz) 12,49 % 13,23 % 0,00 % 67 478,40 zł 1 124,64 zł
Raiffeisen Digital Bank - kredyt gotówkowy (zobacz) 12,72 % 13,49 % 0,00 % 67 830,00 zł 1 130,50 zł
Bank Pocztowy - kredyt gotówkowy (zobacz) 11,99 % 15,12 % 5,00 % 70 054,20 zł 1 167,57 zł
VeloBank kredyt gotówkowy - Oferta Specjalna (zobacz) 13,24 % 16,57 % 4,99 % 72 052,80 zł 1 200,88 zł

Jak wygląda proces kredytowy

W zależności od wyboru banku proces kredytowy może przebiegać w odmienny sposób. Stałym elementem jest złożenie wniosku kredytowego wraz z dodatkowymi dokumentami, gdzie zawsze jest to dowód osobisty oraz dokument dochodowy. Banki akceptują szeroki zakres dokumentów dochodowych w zależności od źródła dochodu. Nie jest trudnością w uzyskaniu kredytu urlop głównej księgowej – zawsze możemy zawnioskować o kredyt na podstawie posiadanych wpływów na rachunek bankowy czy nawet dokumentu PIT-11. Również w przypadku każdego wniosku wniosek trafi do analizy po stronie centrali banku, który może się kontaktować z klientem celem potwierdzenia danych zawartych we wniosku kredytowym.

W zależności od wyboru banku różnie może wyglądać etap podpisania umowy. Dla wniosków, które były procesowane przy udziale pracownika placówki bankowej celem podpisania umowy klient musi zjawić się w konkretnej placówce banku, gdzie będą na niego oczekiwać dokumenty kredytowe do podpisu. Dla wniosków w których doradca kredytowy pracuje na zintegrowanych systemach podpisanie umowy może nastąpić w placówce agenta. Oznacza to dużą wygodę w procesowaniu wniosków. Podczas jednej wizyty u agenta uzyskujemy taki sam kredyt gotówkowy, jak podczas wizyty w banku. 

Coraz większą popularnością cieszy się także kredyt gotówkowy online, który charakteryzuje się tym, że nie wymaga on od klienta, by ten spełniał mnóstwo formalności. O tym, która z ofert jest najbardziej przystępna mówi ranking kredytów gotówkowych.

 

Tutaj znajdziesz najlepsze oferty kredytów gotówkowych

Zaglądając na stronę wnioskomat.com masz dużą szansę znaleźć tani kredyt gotówkowy, a to dzięki ofertom współpracujących z nami banków. Poniżej znajdziesz ich szczegółowe opisy:

  1. Bank Pocztowy kredyt gotówkowy. Ta bankowa pożyczka gotówkowa charakteryzuje się tym, że możesz ją wziąć na okres do 120 miesięcy. Pieniądze zostaną wypłacone jeszcze tego samego dnia, w którym umowa została podpisana.
  2. Velo Bank kredyt gotówkowy. Dużym plusem w tym kredycie gotówkowym jest to, że bez zgody małżonka można wnioskować właśnie na sumę do 50 000 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 19,25 - 169,25%.
  3. Santander Bank Polska. Klienci tego banku mogą otrzymać zobowiązanie na bardzo dogodnych warunkach. Maksymalnie możesz spłacać zobowiązanie przez 10 lat. Wniosek o kredyt gotówkowy można złożyć na stronie internetowej banku.
  4. BNP Paribas. Korzystając z tej bankowej pożyczki gotówkowej będziesz mieć stałe oprocentowanie. Spłatę zobowiązania możesz rozłożyć nawet na 120 rat.
  5. Alior Bank. Masz możliwość spłaty zobowiązania w okresie do 12 lat. W przypadku nadpłaty kredytu gotówkowego zwracasz tylko kapitał.

Porównując ze sobą oferty pamiętaj o tym, że oprocentowanie kredytów gotówkowych będzie determinowało to, jakie koszty poniesiesz. Ważne jest to, aby rata kredytu nie była za wysoka, by potem nie mieć problemu z jego spłatą.

Jeżeli chcesz zobaczyć jak aktualnie kształtują się popularne na rynku oferty kredytów do 50 000 PLN, to możesz to zweryfikować za pomocą naszego rankingu kredytów gotówkowych.

Jeśli natomiast interesuje Cię najtańszy kredyt gotówkowy, to z całą pewnością w jego odnalezieniu na rynku pomoże Ci kalkulator kredytu gotówkowego.

Co warto wiedzieć więcej 

W przypadku ubiegania się o kredyt gotówkowy w kwocie 50 000 zł w zależności od naszego stanu cywilnego, jaki deklarujemy we wniosku może wystąpić element zgody małżonka na zaciągnięcie zobowiązania. Dla osób, które są stanu „wolnego” jak często pada we wnioskach kredytowych, czyli kawaler lub panna lub związkach nieformalnych nie są wymagane dodatkowe dokumenty. W przypadku orzeczenia o rozwodzie lub separacji Bank może wymagać od nas przedstawienia takiego dokumentu. Podobnie jest w przypadku rozdzielności majątkowej. 

Uzyskanie finansowania w kwocie 50 000 zł w zależności od naszej zdolności kredytowej nie jest skomplikowanym procesem. Trafiając do doradcy kredytowego akredytowanego w sieci Helikon istnieje duże prawdopodobieństwo uzyskania tak wysokiej kwoty kredytu nawet w jeden dzień i bez dodatkowych zabezpieczeń.  Jeśli chcesz skorzystać z tej opcji skorzystaj z opcji formularza kontaktowego. 

Tagi: biuro informacji kredytowejkredyt gotówkowykredyt konsumenckiproces kredytowy

Dodano: 22.11.2019

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Artykuły powiązane

Jak wygląda wniosek kredytowy?

Jak wygląda wniosek kredytowy?

17 Maj 2022Autor: Agnieszka Kłak

Jeśli decyzja o zaciągnięciu kredytu została już podjęta, najpierw należy złożyć w banku wniosek kredytowy. Jest to pierwszy wymagany etap rozpoczynający procedurę ubiegania się o możliwość finansowania. Dotyczy to każdego rodzaju kredytu bankowego, niezależnie od kwoty, celu czy długości okresu spł(...)

Czytaj więcej
Czy poprzez wnioskomat.com możesz dostać najlepszy kredyt bankowy?

Czy poprzez wnioskomat.com możesz dostać najlepszy kredyt bankowy?

19 Cze 2019Autor: Krzysztof Rzepka

Sytuacje, w których zaczynamy poszukiwać finansowania, możemy podzielić na trzy główne kategorie, które determinują to, po jaki produkt sięgniemy. Pierwsza z nich wynika z chęci zaspokojenia jakiejś materialnej potrzeby - szukamy pieniędzy n

Czytaj więcej
RRSO – co to jest? Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania – jak ją liczyć? Wszystko, co chcesz wiedzieć o RRSO

RRSO – co to jest? Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania – jak ją liczyć? Wszystko, co chcesz wiedzieć o RRSO

30 Maj 2019Autor: Sylwia Chrószcz

Sprawdź RRSO zanim weźmiesz pożyczkę radzi wielu ekspertów. Bardzo często w reklamach poszczególnych produktów spotykamy się z pojęciem tzw. RRSO. Czym ono właściwie jest? W skrócie RRSO to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania Kredytu, czyli tak naprawdę suma wszystkich opłat, które ponosimy wyra(...)

Czytaj więcej
Top