Pożyczka 10000 PLN - czy taka kwota jest możliwa do uzyskania?

Opublikowano: 03 Kwi 2023 Agnieszka Kłak 9 min. czytania

Kategoria: Poradnik Pożyczkowy

Zobowiązania udzielane przez bank albo spółdzielczą kasę oszczędnościowo-kredytową mogą opiewać na bardzo wysokie kwoty - znacznie wyższe niż 10 000 PLN. W przypadku kredytu gotówkowego może to być nawet do 200 000 PLN. Decydując się na produkty pozabankowe musimy liczyć się z mniejszą kwotą finansowania, ale jak najbardziej można uzyskać pożyczkę do 10 000 PLN.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • kto udzieli Ci pożyczki pozabankowej na kwotę 10 000 zł,
  • którą ofertę kredytu gotówkowego pozabankowego wybrać,
  • jak wygląda proces wnioskowania o pożyczkę na 10 000 zł.
pożyczka na 10000

Bank wyższe kwoty, instytucja pozabankowa niższe

Posiadając zdolność kredytową, możemy uzyskać kredyt gotówkowy wysoką sumę, np. 100 000 PLN. W firmie pozabankowej jest to praktycznie niemożliwie, jeżeli jestem Klientem indywidualnym. Dlaczego? Bank z założenia finansuje Klientów o niższym poziomie ryzyka, którzy raczej nie będą mieli problemów w spłacie kredytu gotówkowego. Portfel bankowy charakteryzuje się lepszą spłacalnością. Bank ma również niższe koszty pozyskania kapitału. Może sobie zatem pozwolić, na akcję kredytową na wyższe kwoty. Warto także dodać, że coraz częściej wybieranym produktem jest kredyt gotówkowy online.

Klient, który finansuje się na rynku pozabankowym statystycznie częściej nie oddaje swojego zobowiązania. Zdarza mu się również zalegać z zapłatą raty. Ponadto firmy pozabankowe pożyczają pieniądze najczęściej w bankach, funduszach inwestycyjnych, funduszach sekurytyzacyjnych. Koszt takiego kapitału jest droższy, niż koszt pozyskania pieniędzy przez bank.

Średnia kwota kredytu konsumpcyjnego udzielonego w 2018 roku przez bank wyniosła 10 734 PLN*, a pożyczki udzielonej przez firmę pozabankową 2 278 PLN*.
*Dane z raportu BIK Trendy 2018.

Zalety pożyczki pozabankowej

Pożyczka pozabankowa - co przygotował dla mnie rynek?

Kredyt bankowy, czy pożyczka pozabankowa?

Pożyczka 10000 PLN – gdzie mogę wnioskować?

Średnia kwota pożyczki na rynku pozabankowym nie wygląda imponująco. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziemy firm, które dają wyższe kwoty. Rekordzistą jest chyba Euroloan – w ramach linii Euroloan Klient może otrzymać nawet 40 000 PLN pożyczki. Na drugiej pozycji w zestawieniu plasuje się Rapida, która daje pożyczki do 25 000 PLN. Kwota 20 000 pojawia się w ofertach instytucji już częściej. HeliPożyczki, HapiPożyczki oraz Mikrokasa – to firmy, które finansują Klientów w takiej kwocie. Dla kwoty 15 000 otwierają się kolejne możliwości. Klient może wnioskować w KredytOK, Provident, Aasa, Ferratum oraz FreeWolna. Dochodzimy wreszcie do przedmiotowych 10 000 PLN. W zestawieniu pojawiają się takie marki jak Gwarant, Zaplo, Credissimo, Takto, SMSKredyt, inCredit, SuperGrosz, Intratka oraz Vippo. Wybór zatem jest niemały. 

INSTYTUCJA

MAKSYMALNA KWOTA KREDYTU

MAKSYMALNY OKRES SPŁATY

 

euroloan logotyp

40 000 PLN

48 MIESIĘCY ZŁÓŻ WNIOSEK ONLINE

rapida logotyp

25 000 PLN

60 MIESIĘCY

ZŁÓŻ WNIOSEK ONLINE

helipożyczki logotyp

20 000 PLN

48 MIESIĘCY

ZŁÓŻ WNIOSEK ONLINE

hapi logotyp

20 000 PLN

48 MIESIĘCY

ZŁÓŻ WNIOSEK ONLINE

mikrokasa logopyt

20 000 PLN

30 MIESIĘCY

ZŁÓŻ WNIOSEK ONLINE

kredytok logotyp

15 000 PLN

48 MIESIĘCY

ZŁÓŻ WNIOSEK ONLINE

providdent logotyp

15 000 PLN

48 MIESIĘCY

ZŁÓŻ WNIOSEK ONLINE

aasa logotyp

15 000 PLN

36 MIESIĘCY

ZŁÓŻ WNIOSEK ONLINE

ferratum logotyp

15 000 PLN

48 MIESIĘCY

ZŁÓŻ WNIOSEK ONLINE

freewolna logotyp

15 000 PLN

36 MIESIĘCY

ZŁÓŻ WNIOSEK ONLINE

zaplo logotyp

10 000 PLN

36 MIESIĘCY

ZŁÓŻ WNIOSEK ONLINE

credissimo logotyp

10 000 PLN

24 MIESIĄCE

ZŁÓŻ WNIOSEK ONLINE

takto logotyp

10 000 PLN

36 MIESIĘCY

ZŁÓŻ WNIOSEK ONLINE

smskredyt logotyp

10 000 PLN

36 MIESIECY

ZŁÓŻ WNIOSEK ONLINE

supergrosz logotyp

10 000 PLN

48 MIESIĘCY

ZŁÓŻ WNIOSEK ONLINE

gwarant logotyp

10 000 PLN

48 MIESIECY

ZŁÓŻ WNIOSEK ONLINE

vippo logotyp

10 000 PLN

36 MIESIĘCY

ZŁÓŻ WNIOSEK ONLINE

intratka logotyp

10 000 PLN

24 MIESIĄCE

ZŁÓŻ WNIOSEK ONLINE

Najlepsza oferta pozabankowa. Z wnioskomat.com to możliwe

Jakie wymogi musze spełnić, aby otrzymać pożyczkę 10000 PLN?

Każda firma wymieniona w zestawieni posiada swoje zasady udzielania pożyczek. To, jakie wymogi będę musiał spełnić, aby otrzymać pożyczkę uzależnione jest od konkretnej instytucji. W części wymienionych firm będzie możliwość wnioskowania o przedmiotową kwotę na tzw. oświadczenie. Instytucja zapyta zatem Klienta ile ten zarabia, w jakiej firmie, gdzie pracuje i oświadczone dane przyjmie w ocenie zdolności kredytowej. Może chcieć je potwierdzić np. telefonem do zakładu pracy lub Klienta. W przypadku zaświadczenia Klient będzie musiał poprosić w zakładzie pracy o wydanie dokumentu zaświadczającego zatrudnienie i dochód.

A co z kryterium wiekowym?

Oczywiście konieczne jest, aby klient posiadał pełną zdolność do czynności cywilnoprawnych Firmy cenią sobie Klienta, który już pracuje i osiąga stabilny dochód. Niewiele z nich finansuje zatem 18-sto latków. W gronie wymienionych powyżej jest zaledwie pięć, które dają pożyczkę od pierwszego dnia osiągnięcia pełnoletności. Aby jednak liczyć na pełne spektrum ofert, Klient powinien mieć ukończone 25 lat. Bardziej są liberalne firmy jeśli chodzi o wiek. Osoba, która właśnie weszła w wiek emerytalny może liczyć na ofertę w praktycznie każdej z wymienionych. Większość da również pożyczkę Klientowi, który ma 75 lat. A znajdą się i takie firmy, które sfinansują 80-latka. 

Aby wnioskować o pożyczkę pozabankową na 10 000 PLN najlepiej być wieku między 25 a 75 lat. Dla takiej kategorii rynek posiada pełne spektrum ofert. Oczywiście są firmy, które udzielają finansowania Klientom od 18 roku życia oraz tym powyżej 75 roku życia.

Profil pożyczkobiorcy, czyli w jakim wieku powinien być, aby wnioskować o finansowanie?

Pożyczka bez BIK na 10000

Czy jest możliwość uzyskania pożyczki 10 000 w firmie, która nie weryfikuje BIK? Pożyczka bez BIK na 10000 jest możliwa, ale z firm wymienionych powyżej tylko jedna nie sprawdza BIK – jest to Ferratum. Jeżeli zatem planuje szukać na rynku kwoty 10000 i nie chce, aby pożyczkodawca odpytał mnie w Biurze Informacji Kredytowej to pozostaje mi proces w Ferratum.

Pożyczka bez BIK. Czy jest to możliwe?

Pożyczka na 10 000 PLN - na co zwrócić uwagę?

Wybór najkorzystniejszego produktu z firmy pożyczkowej wymaga nieco wysiłku. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na parametry zobowiązania. Ważne jest to, ile wynosi Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, na jaką kwotę opiewają raty pożyczki gotówkowej, jak wysoka jest prowizja czy też ile wynosi oprocentowanie kredytu gotówkowego udzielanego przez parabank.

Proces wnioskowania o pożyczkę na 10 000 PLN

Jak zawnioskować o pożyczkę na 10 000 PLN? Można to zrobić oczywiście przez wnioskomat.com. Wnioskomat.com łączy w sobie bogata ofertę produktów, dla Klienta o różnych potrzebach i profilu ryzyka. Agent, który czuwa nad prawidłowym przebiegiem procesu pracuje na systemie sprzedażowym, w którym ma prawie 60 produktów różnych instytucji finansujących. To szeroka oferta, która dla każdego umożliwia dopasowanie rozwiązania. Decydując się na to rozwiązanie gotówkę możesz otrzymać na swój rachunek bankowy nawet w ciągu 15 minut.

A może karta kredytowa zamiast pożyczki?

Dodano: 09.10.2019

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Artykuły powiązane

Jakie są maksymalne koszty pożyczki online z banku i firmy pożyczkowej w 2024 roku? Sprawdzamy koszty internetowych pożyczek

Jakie są maksymalne koszty pożyczki online z banku i firmy pożyczkowej w 2024 roku? Sprawdzamy koszty internetowych pożyczek

19 Kwi 2024Autor: Dagmara Konik

Najszybszym sposobem złożenia wniosku o kredyt lub pożyczkę jest zrobienie tego za pomocą internetu. Wnioskowanie online jest coraz bardziej popularne i coraz więcej osób decyduje się na taką formę poszukiwania źródeł finansowania. Wielu z nas zadaje sobie pytanie czy złożenie wniosku bez wizyty w i(...)

Czytaj więcej
Pierwsza pożyczka. O czym warto wiedzieć?

Pierwsza pożyczka. O czym warto wiedzieć?

10 Lut 2020Autor: Agnieszka Kłak

Popsuł się samochód? Remont przekroczył planowany budżet? Właśnie trwa promocja na wymarzoną wycieczkę all inclusive? A może zaskoczyły Cię inne nieoczekiwane wydatki? Myślę, że prawie każdy z nas został postawiony w takiej sytuacji choć raz. Jak można rozwiązać finansowy problem? Sposobów jest wiel(...)

Czytaj więcej
Top