Czy warto wnioskować o Bezpieczny kredyt 2 procent w mBanku?

Opublikowano: 16 Paź 2023 Agnieszka Kłak 6 min. czytania

Kategoria: Kredyty hipotecznePoradnik Hipoteczny

Od lipca minęło już trochę czasu, więc możemy sporo zaobserwować jeśli chodzi o realizację rządowego programu Bezpieczny kredyt 2 procent. Niejeden polski bank przystąpił do jego realizacji już od samego początku. Dzięki temu mamy już garść statystyk, wiemy, jakie jest zainteresowanie programem i czy przybywa Polaków posiadających kredyty hipoteczne. Jednakże nie wszystkie instytucje z marszu wprowadziły BK2% do swojej oferty. Tak było na przykład z mBankiem, który na szczęście już od 14 września 2023 roku także oferuje to rozwiązanie swoim klientom.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • na czym polega Bezpieczny kredyt 2 procent,
 • czy masz szansę na uzyskanie BK2% z mBanku,
 • czy warto wnioskować o BK2% w mBanku.
bezpieczny kredyt 2 procent mbank

Co to jest Bezpieczny kredyt 2 procent?

Bezpieczny kredyt 2% jest częścią rządowego programu Pierwsze Mieszkanie. Polega on na tym, że Bank Gospodarstwa Krajowego zapewnia dopłaty do kredytów hipotecznych. Dzięki temu kredytodawca może zarobić na kredycie tak, jakby sprzedawał go w warunkach komercyjnych, a klient spłaca zobowiązanie z niskim oprocentowaniem, wynoszącym 2% plus marża banku. Dopłaty obowiązują przez pierwszych 10 lat kredytowania, a potem oprocentowanie wzrasta do stawki uwzględnionej przez kredytodawcę. Efekt jest taki, że na każdej racie kredytobiorca może zaoszczędzić od paruset do nawet kilku tysięcy złotych. Dopłaty z BGK są bezzwrotne. 

Kiedy mBank dołączył do Programu?

Począwszy od 1 lipca 2023 r. każdy zainteresowany programem klient wypatrywał z niecierpliwością, czy jego bank dołącza do Programu. Nie wszystkie banki od razu zdecydowały się sprzedawać BK2%. Wśród nich znalazł się mBank, który jednak już w połowie lipca ogłosił, że przystąpi do programu w III kwartale roku. Była to uczciwa deklaracja. mBank wprowadził Bezpieczny kredyt do swojej oferty w czwartek, 14 września 2023 roku. 

Bezpieczny kredyt 2 procent w mBanku - warunki

Bezpieczny kredyt 2 procent w mBanku jest udzielany na następujących warunkach:

 • minimalny okres kredytowania wynosi 15 lat,
 • maksymalna kwota dla singla - 500 000 zł,
 • maksymalna kwota dla par bezdzietnych oraz par z dzieckiem - 600 000 zł,
 • celem finansowania może być zakup domy lub mieszkania, nabycie spółdzielczego prawa do mieszkania lub domu, budowę domu jednorodzinnego lub dokończenie budowy domu jednorodzinnego,
 • okresowo stałe oprocentowanie obowiązuje przez 10 lat,
 • współczynnik dopłat do rat kredytu jest ustalany wg stawki WIRON 3M.

Wnioskowanie o Bezpieczny kredyt 2% w mBanku jest możliwie dzięki temu, że mBank podpisał umowę z BGK.

Kto otrzyma Bezpieczny kredyt 2 procent w mBanku?

O kredyt hipoteczny w mBanku w ramach programu rządowego może ubiegać się każdy, kto:

 • ma mniej niż 45 lat,
 • nie posiada, ani nigdy w przeszłości nie posiadał prawa własnościowego lub spółdzielczego prawa własności do nieruchomości.

Konieczna jest dobra ocena zdolności kredytowej klienta, a także pozytywna historia kredytowa w BIK-u. 

Czy trzeba mieć wkład własny wnioskując o Bezpieczny kredyt 2 procent w mBanku?

Program rządowy uwzględnia także tzw. Mieszkanie bez wkładu własnego. Jest to osobny segment, skierowany do tych Polek i Polaków, którzy nie mają wystarczająco dużego, wolnego kapitału aby pokryć wkład własny. Istnieje możliwość połączenia Bezpiecznego kredytu 2% i Mieszkania bez wkładu własnego. W efekcie możesz skorzystać z Bezpiecznego kredyt 2% z gwarancją wkładu własnego. Maksymalny wkład własny wynosi 200 000 zł, jednakże nie może przekraczać 20% wartości nieruchomości. Jeśli zdecydujesz się na takie łączone rozwiązanie, to wówczas nie będzie Ci już przysługiwać spłata rodzinna, która standardowo występuje w Mieszkaniu bez wkładu własnego.

Bezpieczny kredyt 2 procent w mBanku - kiedy to się opłaca?

Bezpieczny kredyt 2% na pewno Ci się opłaci, jeśli masz zbyt niską zdolność kredytową, aby uzyskać zobowiązanie na rynkowych warunkach. Również, jeśli nie stać Cię na wkład własny, to istnieje dla Ciebie rozwiązanie - o czym wspominaliśmy. Pamiętaj jednak, że po zakończeniu okresu 10-letniego z dopłatami koszty kredytu wzrosną. Wtedy musisz mieć na tyle dobrą kondycję finansową, aby dalej spłacać kredyt. Na szczęście przez ten długi czas możesz uzbierać oszczędności, które na pewno będą później pomocne w spłacie zadłużenia.

Dodano: 16.10.2023

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Artykuły powiązane

Bezpieczny Kredyt 2% w dziewięciu bankach. Porównanie ofert

Bezpieczny Kredyt 2% w dziewięciu bankach. Porównanie ofert

27 Sie 2023Autor: Agnieszka Kłak

Rządowy program Pierwsze Mieszkanie wystartował już 3 lipca 2023 r. i od razu zaczął cieszyć się ogromną popularnością wśród klientów, którzy właśnie w tym upatrzyli swoją okazję na kupno nieruchomości. Na polskim rynku finansowym do programu przystąpiło summa summarum 9 banków. Wobec tego warto(...)

Czytaj więcej
Czy można wnioskować o Bezpieczny kredyt 2% w Velo Banku?

Czy można wnioskować o Bezpieczny kredyt 2% w Velo Banku?

21 Lip 2023Autor: Agnieszka Kłak

Już od 3 lipca 2023 roku zainteresowani klienci mogą przystąpić do programu Pierwsze Mieszkanie. W ramach tego rządowego przedsięwzięcia możliwy do uzyskania jest Bezpieczny Kredyt 2%. Również VeloBank uwzględnił ten produkt w swojej ofercie. Warto wiedzieć, jak w praktyce wygląda to zobowiązani(...)

Czytaj więcej
Czy można dostać Bezpieczny Kredyt 2% w Alior Banku?

Czy można dostać Bezpieczny Kredyt 2% w Alior Banku?

14 Lip 2023Autor: Agnieszka Kłak

Wielu klientów pragnie skorzystać z Bezpiecznego Kredytu 2%, co jest możliwe od 3 lipca. Również Alior Bank oferuje ten produkt swoim klientom. Dzięki temu niejeden kredytobiorca będzie miał szansę na realizację marzenia o posiadaniu własnych czterech ścian, przez co zrealizuje osobiste cele mieszka(...)

Czytaj więcej
Czy warto składać wniosek o Bezpieczny kredyt 2% w Santander Bank Polska?

Czy warto składać wniosek o Bezpieczny kredyt 2% w Santander Bank Polska?

10 Lip 2023Autor: Agnieszka Kłak

Już w tym momencie wiele osób wnioskuje o udzielenie Bezpiecznego Kredytu 2% w swoich bankach. Jeśli jesteś klientem Santander Bank Polska, to już wkrótce także możesz starać się o to preferencyjne zobowiązanie. Oferta na rządowych warunkach kierowana jest do dość sporej grupy odbiorców. Umożliwia o(...)

Czytaj więcej
Czy opłaca się wnioskować o Bezpieczny kredyt 2% w PKO BP?

Czy opłaca się wnioskować o Bezpieczny kredyt 2% w PKO BP?

08 Lip 2023Autor: Agnieszka Kłak

PKO Bank Polski od 3 lipca 2023 roku umożliwia swoim klientom zaciągnięcie Bezpiecznego Kredytu 2% na warunkach rządowych. Adresatem tej oferty jest dość spora grupa osób, które marzą o swoim pierwszym mieszkaniu. Warto wiedzieć, jak to preferencyjne rozwiązanie wygląda w tym konkretnym banku. Z (...)

Czytaj więcej
Gdzie będzie można wziąć Bezpieczny Kredyt 2% od 3 lipca 2023 roku?

Gdzie będzie można wziąć Bezpieczny Kredyt 2% od 3 lipca 2023 roku?

06 Cze 2023Autor: Agnieszka Kłak

Już za niecały miesiąc część klientów będzie mogła skorzystać z programu Bezpieczny kredyt 2% na zakup pierwszego mieszkania. Jest to rodzaj kredytu hipotecznego, do którego przewidziane będą dopłaty rządowe. Jest to odpowiedź Państwa Polskiego na kryzys na rynku finansowym. Osoby zainteresowane pew(...)

Czytaj więcej
Top