Oblicz kredyt gotówkowy z pomocą internetowych narzędzi: kredyt gotówkowy kalkulator, ranking.

Opublikowano: 21 Gru 2022 Dagmara Konik 9 min. czytania

Kategoria: Poradnik Kredytowy

Codziennie robimy zakupy i zwracamy uwagę na cenę i jakość towaru. Porównujemy i wybieramy produkt, który pasuje nam jakościowo i jest w odpowiedniej cenie. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku kredytów gotówkowych. Zależy nam jako kredytobiorcy na możliwie najniższym koszcie całkowitym kredytu gotówkowego, jak i najlepszej ofercie również pod względem uzyskanej kwoty kredytu.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie są narzędzia obliczające kredyty gotówkowe,
  • jak korzystać z kalkulatora kredytowego,
  • jak korzystać z rankingu kredytowego,
  • jak działają inne pożyteczne narzędzia internetowe.
Oblicz kredyt gotówkowy z pomocą internetowych narzędzi: kredyt gotówkowy kalkulator, ranking.

Jak procesy online pomagają w uzyskaniu kredytu gotówkowego?

Tak jak i w życiu prywatnym, tak i w świecie finansowym istnieje możliwość porównywania. Jeszcze parę lat wstecz możliwości zdobycia kredytu gotówkowego były ograniczone. Aby uzyskać dodatkowe środki finansowe na niespodziewane wydatki, trzeba było udać się do placówki banku i tam złożyć wniosek o kredyt. Konsument korzystał z rad doradcy kredytowego. Dziś także korzystamy, ale mamy więcej szans na wybranie lepszej oferty dla siebie.

W większości mamy dostęp do Internetu więc możemy skorzystać z systemowych narzędzi internetowych, które pozwalają na znalezienie odpowiedniej oferty kredytu gotówkowego. Przede wszystkim i co jest z pewnością wygodne, mamy szansę na wnioskowanie online. W sprzyjających dla nas warunkach, czyli w domowym zaciszu, nie spiesząc się, przeglądamy oferty kredytowe i wybieramy. Wypełniamy prosty formularz wnioskowy i wysyłamy. Bank weryfikuje nasze dane, sprawdza zdolność kredytową i sprawdza bazy danych BIK lub KRD czy nie zalegamy z płatnościami za inne zobowiązania. Po krótkiej chwili uzyskujemy odpowiedź zwrotną z banku, czy decyzja jest pozytywnie rozpatrzona, czy nie.

Jak działa kalkulator kredytu gotówkowego?

Zanim klient zdecyduje się na kredyt gotówkowy online, powinien posłużyć się odpowiednim narzędziem internetowym, które pomoże obliczyć koszty kredytu gotówkowego. Służy do tego kalkulator kredytowy gotówkowy, który w prosty i przejrzysty sposób pozwoli nam określić przybliżoną wysokość rat kredytu. Wystarczy wpisać odpowiednie parametry do kalkulatora, czyli kwotę kredytu i ilość rat do spłaty.

Skorzystanie z kalkulatora kredytu gotówkowego pozwoli porównać aktualne oferty kredytów proponowane przez banki. Służy on klientowi do określenia, ile wynosi oprocentowanie kredytu, Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, całkowity koszt kredytu, prowizja banku. Pozwala także klientowi sprawdzić, ile wyniosą raty kredytu. Warto wiedzieć, że wszystkie te parametry będą także dokładnie określone w naszej umowie kredytowej.

Kredytobiorca powinien wiedzieć, że ostateczny koszt oferty kredytu gotówkowego zależy od posiadanej zdolności kredytowej i wielu innych czynników, które mogą wpłynąć na ofertę kredytu konkretnego klienta.

Kalkulator kredytu gotówkowego jest dostępny na stronie wnioskomat.com

Jakie informacje możemy uzyskać przy pomocy rankingu?

Nie zawsze wiemy jakie banki mają najciekawsze oferty kredytów gotówkowych. Aby się dowiedzieć, należałoby chodzić od banku do banku, a to oznacza w dzisiejszych czasach stratę cennego czasu. Dzięki łatwemu dostępowi do narzędzi internetowych jak rankingi czy porównywarki klienci mogą świadomie wybrać ofertę, która ich interesuje. Jednym z narzędzi pomocnych w dobraniu odpowiedniej oferty kredytu gotówkowego jest ranking kredytów gotówkowych dostępny także na stronie wnioskomat.com

Ranking kredytów gotówkowych uwzględnia najważniejsze koszty kredytu gotówkowego i daje porównanie wielu ofert z różnych banków. Pokazuje nam, jak bardzo różnią się oferty banków przy wpisaniu tych samych parametrów.

Zestawienie najpopularniejszych kredytów gotówkowych na kwotę 15 tys. w miesiącu maj %%ROK%% prezentuje poniższa tabela:

Kredyt gotówkowy - kwota: 15 000 zł, okres: 60 mies
Banki
Kwota kredytu: 15 000 zł
Ilość rat kredytu: 60 mies
Oprocentowanie RRSO Prowizja Łączna kwota do spłaty Wysokość raty Akcja
Kasa Stefczyka - kredyt gotówkowy (zobacz) 11,00 % 11,57 % 0,00 % 19 568,40 zł 326,14 zł
Raiffeisen Digital Bank - kredyt gotówkowy (zobacz) 11,83 % 12,49 % 0,00 % 19 942,80 zł 332,38 zł
VeloBank kredyt gotówkowy - Kredyt dla aktywnych (zobacz) 12,49 % 13,23 % 0,00 % 20 243,40 zł 337,39 zł
Bank Pocztowy - kredyt gotówkowy (zobacz) 11,99 % 15,12 % 5,00 % 21 016,20 zł 350,27 zł
Cofidis - kredyt gotówkowy (zobacz) 12,49 % 16,44 % 6,50 % 21 559,20 zł 359,32 zł

Kalkulator rat kredytu gotówkowego

Kolejnym bardzo przydatnym narzędziem dostępnym na stronie wnioskomat.com jest kalkulator rat kredytu gotówkowego. Ten kalkulator kredytowy pozwala nam obliczyć ratę kredytu gotówkowego. Wystarczy, że w odpowiednie rubryki wpiszemy kwotę pozyskaną ze zobowiązania, okres spłaty kredytu gotówkowego (w miesiącach) oprocentowanie kredytu oraz wysokość prowizji. Następnie wybierzmy, czy będziemy spłacać raty równe, czy malejące.

Teraz nie pozostaje nam nic innego jak kliknąć komendę OBLICZ. Kalkulator pokaże nam bardzo dokładnie wszystkie raty. Zobaczymy, ile każda z nich wynosi, a także jak wysoka jest część kapitałowa raty, a jak wysoka jest odsetkowa.

Kalkulator nadpłaty kredytu

Może być też tak, że będziemy chcieli nadpłacać nasz kredyt gotówkowy. Wówczas warto skorzystać z kalkulatora nadpłaty kredytu. Po wpisaniu wszystkich niezbędnych parametrów w rubryki i wybraniu komendy OBLICZ narzędzie wskaże nam, jak zmienią się koszty naszego zobowiązania po częściowym jego spłaceniu. Pokaże nam się także nowy harmonogram spłaty kredytu gotówkowego.

Czy korzystanie z narzędzi na wnioskomat.com jest darmowe?

Korzystanie ze wszystkich kalkulatorów (nie tylko kredytowych), rankingów, zestawień i przeliczników, dostępnych na naszej stronie wnioskomat.com jest całkowicie darmowe. Z tego tytułu nie ponosisz żadnych dodatkowych opłat. Co więcej — nie obligujemy Cię do składania wniosków czy korzystania z ofert, które wyświetlą Ci się w ramach kalkulatora kredytowego. Możesz poprzestać tylko na porównaniu ofert ze sobą. W tej kwestii wszystko odbywa się dobrowolnie i całkowicie bez opłat.

Opinie też są ważne

Oprócz wymienionych wyżej narzędzi internetowych, które pomagają wpłynąć na decyzję wyboru kredytu gotówkowego, klient może również skorzystać z opinii innych kredytobiorców. Szukając pomocy w Internecie na temat interesującego nas banku i jego ofert możemy zasięgnąć informacji, wchodząc na fora internetowe lub czytając różne komentarze na stronach internetowych firm bankowych. Ile ludzi tyle opinii. Czy warto się nimi kierować? Niektóre mogą okazać się pomocne. Ważne, żeby zachować zdrowy rozsądek i dystans.

Podsumowanie

Przed zaciągnięciem kredytu gotówkowego często szukamy pomocnych informacji.  Zastanawiamy się, ile faktycznie wyniesie nas rata kredytu. Dlatego też mając dostęp do Internetu, mamy okazję sprawdzić samemu, jakie koszty ewentualnie poniesiemy. Pomocne okazują się narzędzia internetowe jak kalkulator, ranking czy porównywarki. Wystarczy wpisać odpowiednie parametry, a algorytmy wyliczą nam całkowite koszty kredytu. Rankingi pomogą nam w ocenie, którą ofertę wybrać.

Dzięki wypełnieniu prostego formularza na stronie wnioskomat.com uzyskanie pożyczki odbywa się w sposób szybki i intuicyjny. Za pośrednictwem platformy wnioskomat.com klient ma możliwość uzyskania finansowania, a wszystko to rozpoczyna się od wypełnienia prostego formularza.

Tagi: kalkulator kredytowy

Dodano: 16.03.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top