Oblicz kredyt gotówkowy z pomocą internetowych narzędzi: kredyt gotówkowy kalkulator, ranking.

Opublikowano: 16 Marzec 2021 Ewelina Grzegorczyk 6 min. czytania

Kategoria: Poradnik Kredytowy

Codziennie robimy zakupy i zwracamy uwagę na cenę i jakość towaru. Porównujemy i wybieramy produkt, który pasuje nam jakościowo i jest w odpowiedniej cenie. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku kredytów gotówkowych. Zależy nam jako kredytobiorcy na możliwie najniższym koszcie całkowitym kredytu gotówkowego jak i najlepszej ofercie również pod względem uzyskanej kwoty kredytu. W jaki sposób znaleźć i obliczyć odpowiedni produkt finansowy? Z jakich narzędzi możemy skorzystać?

Oblicz kredyt gotówkowy z pomocą internetowych narzędzi: kredyt gotówkowy kalkulator, ranking.

Jak procesy online pomagają w uzyskaniu kredytu gotówkowego?

Tak jak i w życiu prywatnym tak i w świecie finansowym istnieje możliwość porównywania. Jeszcze parę lat wstecz możliwości zdobycia kredytu gotówkowego były ograniczone. Aby uzyskać dodatkowe środki finansowe na niespodziewane wydatki trzeba było udać się do placówki banku i tam złożyć wniosek o kredyt. Konsument korzystał z rad doradcy kredytowego. Dziś także korzystamy, ale mamy więcej szans na wybranie lepszej oferty dla siebie.

W większości posiadamy dostęp do Internetu, więc możemy skorzystać z systemowych narzędzi internetowych, które pozwalają na znalezienie odpowiedniej oferty kredytu gotówkowego. Przede wszystkim i co jest z pewnością wygodne, mamy szansę na wnioskowanie online. W sprzyjających dla nas warunkach, czyli w domowym zaciszu, nie spiesząc się, przeglądamy oferty kredytowe i wybieramy. Wypełniamy prosty formularz wnioskowy i wysyłamy. Bank weryfikuje nasze dane, sprawdza zdolność kredytową i sprawdza bazy danych BIK lub KRD czy nie zalegamy z płatnościami za inne zobowiązania. Po krótkiej chwili uzyskujemy odpowiedź zwrotną z banku, czy decyzja jest pozytywnie rozpatrzona czy nie.

Jak działa kalkulator kredytu gotówkowego?

Zanim klient zdecyduje się na kredyt gotówkowy online, powinien posłużyć się odpowiednim narzędziem internetowym, które pomoże obliczyć koszty kredytu gotówkowego. Służy do tego kalkulator kredytów gotówkowych, który w prosty i przejrzysty sposób pozwoli nam określić przybliżoną wysokość rat kredytu. Wystarczy wpisać odpowiednie parametry do kalkulatora, czyli kwotę kredytu i ilość rat do spłaty, a uzyskamy w ten sposób informacje na temat całkowitego kosztu kredytu.

Kalkulator kredytu gotówkowego pozwoli porównać aktualne oferty kredytów proponowane przez banki. Służy on klientowi do określenia wysokości oprocentowania, RRSO, prowizji banku i wysokości rat oraz kwoty do spłacenia w określonym terminie.

Kredytobiorca powinien wiedzieć, że ostateczny koszt oferty kredytu gotówkowego zależy od posiadanej zdolności kredytowej i wielu innych czynników, które mogą wpłynąć na ofertę kredytu  konkretnego klienta.

Jakie informacje możemy uzyskać przy pomocy rankingu?

Nie zawsze wiemy jakie banki mają najciekawsze oferty kredytów gotówkowych. Aby się dowiedzieć należałoby chodzić od banku do banku, a to oznacza w dzisiejszych czasach stratę cennego czasu. Dzięki łatwemu dostępowi do narzędzi internetowych jak rankingi czy porównywarki klienci mogą świadomie wybrać ofertę, która ich interesuje. Jednym z narzędzi pomocnych w dobraniu odpowiedniej oferty kredytu gotówkowego jest ranking kredytów gotówkowych.

Ranking kredytów gotówkowych uwzględnia najważniejsze koszty kredytu gotówkowego i daje porównanie wielu ofert z różnych banków. Pokazuje nam jak bardzo różnią się oferty banków przy wpisaniu tych samych parametrów.

Zestawienie najpopularniejszych kredytów gotówkowych na kwotę 15 tys. w miesiącu październik %%ROK%% prezentuje poniższa tabela:

Kredyt gotówkowy - kwota: 15 000 zł, okres: 60 mies
Banki
Kwota kredytu: 15 000 zł
Ilość rat kredytu: 60 mies
Oprocentowanie RRSO Prowizja Łączna kwota do spłaty Wysokość raty Akcja
Getin Noble Bank kredyt gotówkowy - Kredyt dla aktywnych (zobacz) 10,99 % 11,56 % 0,00 % 19 563,60 zł 326,06 zł Złóż wniosek
Raiffeisen Digital Bank - kredyt gotówkowy (zobacz) 11,38 % 11,99 % 0,00 % 19 739,40 zł 328,99 zł Złóż wniosek
Santander Consumer Bank - kredyt gotówkowy (zobacz) 11,99 % 14,28 % 3,29 % 20 674,20 zł 344,57 zł Złóż wniosek
Bank Pocztowy - kredyt gotówkowy (zobacz) 11,49 % 14,54 % 5,00 % 20 778,00 zł 346,30 zł Złóż wniosek
Santander Bank Polska kredyt gotówkowy - Oferta A (zobacz) 12,29 % 16,44 % 6,99 % 21 561,00 zł 359,35 zł Złóż wniosek

Inne pomocne narzędzia

Oprócz wymienionych wyżej narzędzi internetowych, które pomagają wpłynąć na decyzję wyboru kredytu gotówkowego klient może również skorzystać z opinii innych kredytobiorców. Szukając pomocy w Internecie na temat interesującego nas banku i jego ofert możemy zasięgnąć informacji wchodząc na fora internetowe lub czytając różne komentarze na stronach internetowych firm bankowych. Ile ludzi tyle opinii. Czy warto się nimi kierować? Niektóre mogą okazać się pomocne. Ważne, żeby zachować zdrowy rozsądek i dystans.

Podsumowanie

Przed zaciągnięciem kredytu gotówkowego często szukamy pomocnych informacji.  Zastanawiamy się ile faktycznie wyniesie nas rata kredytu. Dlatego też mając dostęp do Internetu mamy okazję sprawdzić samemu jakie koszty ewentualnie poniesiemy. Pomocne okazują się narzędzia internetowe jak kalkulator, ranking czy porównywarki. Wystarczy wpisać odpowiednie parametry a algorytmy wyliczą nam całkowite koszty kredytu. Rankingi pomogą nam w ocenie, którą ofertę wybrać.

Dzięki wypełnieniu prostego formularza na stronie wnioskomat.com uzyskanie pożyczki odbywa się w sposób szybki i intuicyjny. Za pośrednictwem platformy wnioskomat.com klient ma możliwość uzyskania finansowania, a wszystko to rozpoczyna się od wypełnienia prostego formularza.

Zaktualizowano: 14.09.2021

Dodano: 16.03.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top