Kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem - gdzie szukać?

Opublikowano: 01 Sie 2022 Agnieszka Kłak 10 min. czytania

Kategoria: Poradnik Kredytowy

Sytuacja kredytobiorców nie jest dzisiaj, delikatnie mówiąc, zbyt dobra. Każdy, kto obecnie spłaca długoterminowe zobowiązanie zauważył znaczny wzrost wysokości raty. Również ci, którzy chcą zaciągnąć kredyt obawiają się takiego kroku, gdyż koszt produktów finansowych znacznie wzrósł. Wpływ na to ma wojna na Ukrainie, postępująca już od dawna inflacja oraz podnoszenie stóp procentowych przez RPP. Czy w takich realiach dostaniemy kredyt gotówkowy, przy którego spłacie nie będziemy musieli bać się rosnących kosztów raty?

Z tego artykułu dowiesz się:

 • czy kredytobiorca może ponosić stałe koszty kredytu,
 • gdzie można znaleźć korzystny kredyt gotówkowy ze stałą ratą,
 • czym są narzędzia online do wyszukiwania najtańszych kredytów,
 • czym należy kierować się przy wyborze kredytu gotówkowego.
Kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem - gdzie szukać?

Czym jest oprocentowanie stałe?

Klienci słusznie obawiają się tego, co może przynieść im wzięcie kredytu gotówkowego. Żyjemy w takich czasach, w których rata kredytu potrafi wzrosnąć nawet dwukrotnie. Jednakże czasami potrzebujemy dodatkowych środków i zaciągnięcie zobowiązania jest jedynym rozwiązaniem. Czy zatem istnieje jakaś recepta na to, aby móc bez obaw wziąć kredyt gotówkowy? Otóż zawsze można starać się o kredyt z oprocentowaniem stałym.

Kredyt konsumencki, jak każdy produkt finansowy charakteryzuje się tym, że jest, mówiąc najprościej: pożyczany na procent. Oznacza to, że będzie on zawsze kosztował jaką kwotę – kredytodawca musi wszakże z czegoś zarabiać. Przykładowo, pożyczając 50 000 zł, będziemy musieli łącznie spłacić 70 000 zł. Wówczas koszty kredytu wyniosą 20 000 zł. Jeżeli nic nie zmieni i faktycznie przez cały okres kredytowania – od udzielenia zobowiązania aż do jego całkowitej spłaty – koszty te się nie zmienią, wówczas mamy do czynienia z oprocentowaniem stałym.

Oprocentowanie stałe to zatem takie, w którym wysokość raty do spłaty nie zmienia się. Jeśli przykładowa rata wynosić nas będzie 500 zł to będziemy zawsze spłacać 500 zł miesięcznie, przez cały okres na jaki wzięliśmy kredyt, niezależnie od decyzji Rady Polityki Pieniężnej

Czym oprocentowanie stałe różni się od zmiennego?

Oprocentowanie zmienne to z kolei takie, gdzie koszty kredytu ulegają zmianie w czasie. Oznacza to, że mogą one rosnąć, ale też maleć. Przykładowo, jeśli wzięli 50 000 zł kredytu i początkowo mieliśmy do spłaty 70 000 zł, to po jakimś czasie może się okazać, że mamy do spłaty 80 000 zł. Ale też po jakimś czasie ten koszt może się obniżyć i wówczas przykładowe koszty wyniosą 75 000 zł.

W oprocentowaniu zmiennym może zajść taka hipotetyczna sytuacja, gdzie na przykład w 1 roku spłacania kredytu przez 12 miesięcy będziemy spłacali ratę w wysokości 500 zł, ale już w 2 roku ratę w wysokości 900 zł.

Praktyka pokazuje, że bardzo często oprocentowanie kredytu jest właśnie zmienne. Jednakże nie oznacza to, że na rynku brakuje ofert z oprocentowaniem stałym. Wręcz przeciwnie. Takie oferty są dostępne, tylko trzeba je w odpowiedni sposób wyszukać. I tutaj właśnie przychodzimy naszym Czytelnikom z pomocą.

Gdzie szukać kredytu gotówkowego z oprocentowaniem stałym?

Bardzo pomocne w wyszukiwaniu interesującego nas produktu jest nasze narzędzie, jakim jest kalkulator kredytu gotówkowego. Dzięki niemu możemy wyszukać taką ofertę kredytu gotówkowego, jaka nas aktualnie interesuje i odpowiada naszym potrzebom. Korzystając z tego narzędzia powinniśmy określić sumę kredytu, okres kredytowania oraz wykazać źródło dochodów. W ten sposób szybko i konkretnie znajdziemy najtańszy kredyt gotówkowy.

Posiadamy jeszcze jedno narzędzie, które pozwoli nam się zorientować w aktualnie dostępnych ofertach, a którym jest nasz ranking kredytów gotówkowych.

Przykładowe oferty kredytów gotówkowych

Zachętą do skorzystania z naszego kalkulatora kredytów gotówkowych niech będzie przedstawienie przykładowych ofert. Oferty, które znajdują się poniżej są efektami wyszukiwań w naszym narzędziu online. Oczywiście, zaznaczamy od razu, że nie są to jedyne kredyty gotówkowe, jakie pojawiają się w kalkulatorze, a jedynie wąski wycinek tego, co możemy znaleźć przy użyciu tego narzędzia.

BNP Paribas

Kredyt gotówkowy w BNP Paribas to taki produkt finansowy, który jest chętnie wybierany przez klientów głównie ze względu na dostępność oraz poczucie bezpieczeństwa w okresie spłaty. Oto, co go charakteryzuje:

 • oprocentowanie jest stałe w całym okresie kredytowania – jeżeli weźmiemy kredyt na 10 lat, to wysokość raty nie zmieni się przez cały ten czas,
 • od 1000 zł do 200 000 zł – tyle wynosi możliwa kwota kredytu,
 • od 6 miesięcy do 120 miesięcy – minimalny i maksymalny okres kredytowania,
 • cel kredytu jest dowolny,
 • różne źródła dochodów – mogą być zarówno krajowe jak i zagraniczne (pod pewnymi warunkami).

Raiffeisen Digital Bank

Następnym produktem, na który warto zwrócić uwagę jest pożyczka gotówkowa w Raiffeisen Digital Bank. Przedstawiamy jego niektóre parametry:

 • oprocentowanie stałe w całym okresie kredytowania,
 • od 5000 zł do 150 000 zł,
 • od 12 miesiesięcy do 120 miesięcy,
 • jest to kredyt gotówkowy online,
 • decyzja o przyznaniu kredytu może zapaść nawet w ciągu 15 minut.

Alior Bank

Każda oferta nieco różni się od pozostałych, dzięki czemu jest oryginalna i odpowiada na indywidualne potrzeby klientów. Tak jest też z kredytem dostępnym w Alior Bank.
Od sierpnia 2022 r. Alior Bank wprowadził nową ofertę pod nazwą: "Stabilne Pożyczanie": 

 • oprocentowanie stałe dla okresu kredytowania od 36 do 60 miesięcy, 
 • dla kwot od 500 zł do 700 000 zł,
 • prowizja za udzielenie kredytu wynosi 7,00%, 
 • oprocentowanie wyznaczane jest w taki sposób, aby średni miesięczny koszt za każdy pożyczony 1000 zł wynosił 9 zł;
 • mogą wnioskować nawet 4 osoby jednocześnie,
 • kredyt udzielany jest również na oświadczenie o dochodach.

Getin Noble Bank 

Getin Noble Bank działając zgodnie z oczekiwaniami klientów i otoczenia konkurencyjnego również wprowadza ofertę ze stałym oprocentowaniem. W tym polskim banku oferta kredytu ze stałą stopą procentową prezentuje się następująco:

 • maksymalny okres kredytowania: 5 lat, 
 • maksymalna kwota kredytu netto: 100 tys. złotych, 
 • oferta skierowana do nowych i i obecnych klientów banku, 
 • oprocentowanie wynosi 10,99% w opcji kredytu z ubezpieczeniem i 13,50% dla kredytu bez ubezpieczenia, 
 • prowizja za udzielenie kredytu wynosi 0% w opcji kredytu z ubezpieczeniem i 5% dla kredytu bez ubezpieczenia, 
 • ubezpieczenie kredytu "Pakiet Spokojna Spłata" jest fakultatywny. 

Santander Bank Polska

Ostatnim przykładem, jaki przedstawiamy jest kredyt gotówkowy w Santander Bank Polska. Najważniejsze informacje o tym kredycie gotówkowym:

 • oprocentowanie stałe w części okresu kredytowania, od 3 czerwca 2022 r. bank wprowadził ofertę kredytu gotówkowego z oprocentowaniem stałym w okresie 5 lat, 
 • oprocentowanie w tej ofercie wynosi 13,99%, a prowizja za udzielenie kredytu w opcji z ubezpieczeniem wynosi 3,99%, a w opcji bez ubezpieczenia kredytu 8,99%, 
 • od 2000 zł do 300 000 zł,
 • klienci Santander Bank Polska mogą otrzymać kredyt na preferencyjnych warunkach,
 • prosta procedura dla klientów wykonujących tzw. wolny zawód.

Kredyt gotówkowy - kwota: 50 000 zł, okres: 72 mies
Banki
Kwota kredytu: 50 000 zł
Ilość rat kredytu: 72 mies
Oprocentowanie RRSO Prowizja Łączna kwota do spłaty Wysokość raty Akcja
Kasa Stefczyka - kredyt gotówkowy (zobacz) 11,00 % 11,57 % 0,00 % 68 522,40 zł 951,70 zł
VeloBank kredyt gotówkowy - Kredyt dla aktywnych (zobacz) 12,49 % 13,23 % 0,00 % 71 301,60 zł 990,30 zł
Raiffeisen Digital Bank - kredyt gotówkowy (zobacz) 12,72 % 13,49 % 0,00 % 71 735,76 zł 996,33 zł
Bank Pocztowy - kredyt gotówkowy (zobacz) 11,99 % 14,76 % 5,00 % 73 879,92 zł 1 026,11 zł
Santander Bank Polska kredyt gotówkowy - Oferta A (zobacz) 12,48 % 16,16 % 6,99 % 76 265,28 zł 1 059,24 zł

Na co zwrócić uwagę przy kredycie gotówkowym?

Zaciągnięcie kredytu gotówkowego to bardzo poważna sprawa, a im więcej pożyczamy – tym poważniejsza. Dlatego też, przy wyborze oferty powinniśmy zwrócić uwagę na takie aspekty jak:

Tagi: raiffeisen digital bankkredyt gotówkowyraiffeisenoprocentowanie stałeAlior Bankbnp paribas

Zaktualizowano: 01.08.2022

Dodano: 18.05.2022

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top