Jak zwiększyć wysokość kredytu gotówkowego w czasie jego trwania?

Opublikowano: 10 Kwi 2020 Anna Szuberla 2 min. czytania

Kategoria: Kredyty gotówkoweKredyty

Dom, mieszkanie, samochód, sprzęt – bardzo często udaje Nam się zrealizować marzenia właśnie przy pomocy banku. Zawierając umowę o kredyt należy kierować się rozsądkiem i wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw oraz przeanalizować wydatki miesięczne i inne opłaty. Kredyt może być krótkoterminowy, ale możemy go rozłożyć też na dłuższy czas, szczególnie hipoteczny lub konsolidacyjny. Co zrobić, gdy zaskoczą Nas nagłe wydatki, nieplanowany remont lub nadarzy się jakaś wyjątkowa okazja, a oszczędności są niewystarczające? Czy bank zwiększy Nam wysokość kredytu w czasie jego trwania? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Czym charakteryzuje się kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy – bank udostępnia Nam gotówkę na określony czas i na określonych warunkach spłaty.  Jest to produkt finansowy, z którego możemy skorzystać aby zrealizować dowolny cel, czyli możemy przeznaczyć kredyt gotówkowy na wakacje, zakup nowego sprzętu lub wszystko to, na co mamy ochotę.

Na jakie koszty zwrócić uwagę biorąc kredyt gotówkowy?

Ubiegając się o kredyt gotówkowy, warto zwracać uwagę nie tylko na kwotę i termin spłaty, ale również na inne koszty związane z udzieleniem kredytu, takie jak:

1. Oprocentowanie kredytu.

2. Prowizja.

3. RRSO.

4. Całkowity koszt kredytu.

5. Ubezpieczenie.

RANKING KREDYTÓW GOTÓWKOWYCH wnioskomat.com KWIECIEŃ 2020 (dla kwoty 50 000 PLN na okres 60 miesięcy)

bnp praibas

1114,84

Rata

7,99%

Oprocentowanie

9,99%

Prowizja

12,90 %

RRSO
alior logotyp

1165,84

Rata

9,99%

Oprocentowanie

8,99%

Prowizja

15,04%

RRSO
getin logotyp

1179,99

Rata

9,99%

Oprocentowanie

9,99%

Prowizja

15,70%

RRSO

Czy mając kredyt gotówkowy, można zwiększyć jego wysokość?

Jest to pytanie, które nurtuje wielu przyszłych kredytobiorców. Jeśli okaże się, że po zaciągnięciu zobowiązania w postaci kredytu gotówkowego, potrzebujemy dodatkowych środków, gdyż pierwotnie pożyczana kwota okazała się zbyt mała na realizację naszego celu, to naturalnie będzie możliwość podwyższenia kwoty kredytowej. Trzeba będzie natomiast złożyć odpowiedni wniosek w banku lub poprzez infolinię lub serwis transakcyjny, jeśli z takiego korzystamy. Jest to konieczne, aby kredytodawca mógł sprawdzić, o jaką dodatkową kwotę będzie mógł nam zwiększyć wartość kredytu, biorąc pod uwagę takie dane jak nasza zdolność kredytowa.

Zaktualizowano: 02.09.2020

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Komentarze, pytania i odpowiedzi do artykułu (0)


Top