Jak zwiększyć wysokość kredytu gotówkowego w czasie jego trwania?

Opublikowano: 10 Kwi 2020 Anna Szuberla 1 min. czytania

Kategoria: Poradnik Kredytowy

Dom, mieszkanie, samochód, sprzęt – bardzo często udaje Nam się zrealizować marzenia właśnie przy pomocy banku. Zawierając umowę o kredyt należy kierować się rozsądkiem i wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw oraz przeanalizować wydatki miesięczne i inne opłaty. Kredyt może być krótkoterminowy, ale możemy go rozłożyć też na dłuższy czas, szczególnie hipoteczny lub konsolidacyjny. Co zrobić, gdy zaskoczą Nas nagłe wydatki, nieplanowany remont lub nadarzy się jakaś wyjątkowa okazja, a oszczędności są niewystarczające? Czy bank zwiększy Nam wysokość kredytu w czasie jego trwania? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Jak zwiększyć wysokość kredytu gotówkowego w czasie jego trwania?

Czym charakteryzuje się kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy – bank udostępnia Nam gotówkę na określony czas i na określonych warunkach spłaty.  Jest to produkt finansowy, z którego możemy skorzystać aby zrealizować dowolny cel, czyli możemy przeznaczyć kredyt gotówkowy na wakacje, zakup nowego sprzętu lub wszystko to, na co mamy ochotę.

Na jakie koszty zwrócić uwagę biorąc kredyt gotówkowy?

Ubiegając się o kredyt gotówkowy, warto zwracać uwagę nie tylko na kwotę i termin spłaty, ale również na inne koszty związane z udzieleniem kredytu, takie jak:

1. Oprocentowanie kredytu.

2. Prowizja.

3. RRSO.

4. Całkowity koszt kredytu.

5. Ubezpieczenie.

Czy mając kredyt gotówkowy, można zwiększyć jego wysokość?

Jest to pytanie, które nurtuje wielu przyszłych kredytobiorców. Jeśli okaże się, że po zaciągnięciu zobowiązania w postaci kredytu gotówkowego, potrzebujemy dodatkowych środków, gdyż pierwotnie pożyczana kwota okazała się zbyt mała na realizację naszego celu, to naturalnie będzie możliwość podwyższenia kwoty kredytowej. Trzeba będzie natomiast złożyć odpowiedni wniosek w banku lub poprzez infolinię lub serwis transakcyjny, jeśli z takiego korzystamy. Jest to konieczne, aby kredytodawca mógł sprawdzić, o jaką dodatkową kwotę będzie mógł nam zwiększyć wartość kredytu, biorąc pod uwagę takie dane jak nasza zdolność kredytowa.

Zaktualizowano: 13.10.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Komentarze, pytania i odpowiedzi do artykułu (0)


Artykuły powiązane

Sześć sposobów na tańszą spłatę kredytu gotówkowego

Sześć sposobów na tańszą spłatę kredytu gotówkowego

15 Kwi 2021Autor: Sylwia Chrószcz

Decydując się na kredyt gotówkowy chcielibyśmy, aby jego koszty były jak najmniejsze. Czy możemy coś zrobić by zmniejszyć je do minimum? Jeśli tak - jak to osiągnąć? Odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Czytaj więcej
Jak szybko znaleźć tani kredyt gotówkowy?

Jak szybko znaleźć tani kredyt gotówkowy?

07 Marzec 2021Autor: Aleksandra Jakubowska

Zaciągnięcie kredytu bankowego to najprostszy sposób na załatanie domowego budżetu. Czasami potrzebujemy tylko trochę gotówki i w takich przypadkach procedura bankowa jest dosyć prosta i niewymagająca dużego zaangażowania czasu. Jak szybko znaleźć tanią i adekwatną do naszych oczekiwań ofertę bankow(...)

Czytaj więcej
Top